Rehabilitacja zaburzeń funkcji nerwów czaszkowych – osteopatia.
Każdy człowiek wyposażony jest w 12 par nerwów czaszkowych, odpowiedzialnych m.in. za postrzeganie zmysłowe. Problemy w ich obszarze objawiają się poprzez zaburzenia węchu i smaku – częste powikłanie pośród pacjentów przechodzących zakażenie COVID-19, wzroku, czucia i słuchu. Zaburzenia funkcji nerwów czaszkowych mogą wystąpić na skutek choroby, jak również wynikać z nieprawidłowego napięcia mięśniowego, czy też schorzeń w zupełnie innym obszarze organizmu. Dzięki swojemu wszechstronnemu działaniu osteopatia doskonale sprawdza się w regulowaniu pracy układu nerwowego, umożliwiając tym samym odnalezienie rzeczywistej przyczyny problemu, nie poprzestając jedynie na łagodzeniu skutków.
ADRES
ul. Limanowskiego 15
30-551 Kraków
GODZINY PRZYJĘĆ
Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00
Dysfunkcje nerwów czaszkowych – Osteopatia neurologiczna
Zaburzenia funkcji nerwów czaszkowych mogą prowadzić również do nasilenia objawów powszechnie kojarzonych ze stresem, takich jak bruksizm (popularnie – zgrzytanie zębami), uczucie wzmożonego napięcia emocjonalnego, a także paraliż nerwów twarzy, zaburzenia równowagi i nieprawidłowe drganie strun głosowych (chrypka). Aby wspomóc pacjentów w procesie terapii, osteopatia wykorzystuje m.in. takie techniki, jak mobilizacje nerwów czaszkowych i technika zasady tętnicy (ROA). Często również stosowane są metody z obszaru osteopatii cranio-sacralnej i terapii powięziowej.
Rehabilitacja dla Pacjentów z zaburzeniami funkcji nerwów czaszkowych
Objawy tego typu dysfunkcji nierzadko bardzo niepokoją pacjentów, zwłaszcza jeśli wiążą się z paraliżem pewnych obszarów twarzy lub zaburzeniami czucia, drętwieniem i niedowładem. Należy jednak pamiętać, że w wielu przypadkach problemy te możemy zniwelować poprzez odpowiednio dostosowaną rehabilitację, skupiającą się na poprawie motoryki zaburzonych struktur. Terapia opiera się m.in. na treningu mięśni mimicznych twarzy, stymulacji nerwowo-mięśniowej (z udziałem metody PFN) i innych oddziaływaniach, mających za zadanie pobudzić naturalne zdolności organizmu do autoregeneracji.
POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Monika Mól-Kovalczykowska
Osteopatia

Tola Duczymińska
Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Agnieszka Zaleska-Czapla
Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Michał Moskwa
Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Martyna Samek
Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Michał Ciepała
Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Stefan Kubit
Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Joanna Siekańska
Fizjoterapia / Terapia manualna
OSTEOPATIA / REHABILITACJA
Ból szyi i drętwienie rąk? To może być dyskopatia szyjna. Jak sobie z nią poradzić?
Cierpisz na uporczywe bóle szyi, które promieniują do rąk? A może dokuczają Ci zawroty głowy i drętwienia? To mogą być objawy dyskopatii szyjnej – schorzenia, które dotyka coraz więcej osób….
Ból szyi od smartfona? Sprawdź, jak uniknąć problemów z kręgosłupem
Nie wyobrażamy sobie życia bez smartfona. Bez względu na wiek, większość z nas codziennie spędza godziny, korzystając z tego urządzenia. Jednak coraz częściej psycholodzy, ortopedzi i fizjoterapeuci alarmują o negatywnych…
Osteopatia w leczeniu bólu szyi i głowy
Kręgosłup szyjny to złożona struktura pełniąca kluczowe funkcje w naszym organizmie. Stabilizuje głowę, chroni rdzeń kręgowy i umożliwia swobodne ruchy szyi. Jednak ze względu na swoją budowę i podatność na…