Centrum Fizjoterapii i Osteopatii, ul. Limanowskiego 15, Kraków

Ograniczenie ruchomości

Ograniczenia ruchomości – terapia osteopatyczna.

Ograniczenia ruchomości mogą mieć różnorodne podłoże. Częsty skutek kontuzji, urazów, chorób reumatologicznych, ale również nadmiernie statycznego (siedzącego) stylu życia lub zaniedbanego leczenia wad postawy. Ograniczenia ruchomości skutkują nieprzyjemnymi dolegliwościami bólowymi na skutek nadmiernego spięcia mięśni, usztywnienia stawów i nieprawidłowego sposobu eksploatacji układu ruchu. Terapia osteopatyczna pozwala dojść do źródła bólu, z którym zmaga się Pacjent, a następnie dostosowanie indywidualnego planu rehabilitacji, z naciskiem na długofalowe utrzymanie efektów leczenia.

ADRES

ul. Limanowskiego 15

30-551 Kraków

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00

Ograniczenia ruchomości – terapia

Do sygnałów, iż dotyczy nas ten problem, należą bóle kręgosłupa, bóle stawów, a także dolegliwości bólowe wynikające z przeciążenia nieprawidłowo „użytkowanych” partii ciała – dotyczy to szczególnie pacjentów z wadą postawy lub też deformacją w rodzaju płaskostopia.

Podczas wizyt, osteopata skoncentruje się na poprawie mobilności stawów, zniwelowaniu nadmiernego napięcia mięśni i wzmocnieniu ich poszczególnych partii. Ponadto, postara się o pobudzenie chrząstek stawowych do odbudowy pokrywającej je warstwy mazi stawowej, niezbędnej do swobodnego poruszania się. Niezwykle istotnym aspektem terapii osteopatycznej jest praca nad usprawnieniem przepływu krwi i limfy, aby umożliwić organizmowi pacjenta szybką regenerację.

Polecani osteopaci i fizjoterapeuci w Krakowie
Osteopata problemy stomatologiczne

Monika Mól-Kovalczykowska

Osteopatia

Tola Wierzbik Fizjoterapia osteopatia Kraków

Tola Wierzbik

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Agnieszka Zaleska-Czapla Fizjoterapia / Osteopatia

Agnieszka Zaleska-Czapla

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Michał Moskwa osteopata / fizjoterapeuta

Michał Moskwa

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Fizjoterapia osteopatia Martyna Samek

Martyna Samek

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Mgr Michał Lenart fizjoterapia

Michał Lenart

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Umów wizytę

OSTEOPATIA / REHABILITACJA

Fizjoterapia a zawroty głowy

Fizjoterapia a zawroty głowy

Zawroty głowy to uciążliwa dolegliwość, która dotyka wiele osób, niezależnie od wieku. Gdy pojawiają się często, mogą znacząco ograniczać codzienną aktywność i stanowić zagrożenie dla zdrowia. Jeśli zmagasz się z…

Osteopatia – lek na migrenę

ból głowy migrena osteopatia

Migrena jest chorobą przewlekłą. Na nawracające, uporczywe bóle głowy nie wynaleziono dotąd lekarstwa, choć według szacunków może cierpieć na nie nawet niemal 20 proc. populacji. Migrena jest chorobą kojarzoną głównie…

 

5/5 - (na podstawie 2 ocen)