Osteopatia wisceralna Kraków.
Obszerny filar osteopatii, jaką jest osteopatia wisceralna, inaczej – osteopatia trzewna, zgodnie z nazwą skupia się na organach wewnętrznych, takich jak żołądek, serce, płuca, jelita, czy wątroba. Zgodnie z holistycznym podejściem charakteryzującym osteopatię, rozpatruje ona ich dysfunkcje w kontekście powiązań z kręgosłupem oraz zaburzeń równowagi wewnątrz ciała – refluks, bóle brzucha, bóle menstruacyjne i inne problemy o niejasnej przyczynie stanowią obszar, w którym warto zastosować jej techniki.
Poza oczywistymi korzyściami dla narządów wewnętrznych, osteopatia wisceralna może wpływać na zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę krążenia krwi i limfy, a nawet na zmniejszenie stresu.
CENTRUM OSTEOPATII
ul. Limanowskiego 15
30-551 Kraków
GODZINY PRZYJĘĆ
Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00
MANIPULACJE, MOBILIZACJE ORAZ TECHNIKI TKANEK MIĘKKICH
Osteopatia wisceralna to technika terapeutyczna, która zakłada, że ruchliwość i elastyczność organów wewnętrznych są kluczowe dla zdrowia. Manipulacje osteopatyczne mają na celu przywrócenie naturalnego rytmu i mobilności narządów, co wpływa na równowagę autonomicznego układu nerwowego, co z kolei wpływa na ogólny stan zdrowia.
Osteopatia wisceralna – diagnostyka i terapia
Osteopatia wisceralna to niezwykle bogaty dział, oparty na nadzwyczaj delikatnych technikach manualnych, wymagających znacznej uważności – polegają one głównie na rozciąganiu tkanek, podobnie jak w osteopatii strukturalnej, zwiększając ich elastyczność oraz poziom dotlenienia.
Zabiegi te sprawiają, że krew i limfa zaczynają sprawniej krążyć w obrębie organizmu, co przekłada się na redukcję zastojów żylnych i limfatycznych, pozbycie się opuchlizny, a w konsekwencji, znacząco poprawia stan organów wewnętrznych.
Zaparcia, zgaga, problemy z trawieniem i metabolizmem, mogą okazać się dolegliwościami, z którymi również się upora. Napięcia i przykurcze w obrębie jamy brzusznej, mają niemal bezpośredni wpływ na nasz nastrój. Dzieje się tak, z uwagi na obecność w układzie nerwowym tak zwanego nerwu błędnego, który łączy ją z mózgiem. Jeśli nasz stan wzmożonego napięcia emocjonalnego, miał swoją przyczynę w obrębie żołądka lub jelit, terapia wisceralna może nie tylko pomóc pozbyć się bólu, ale także poprawić stan psychiczny.
Dotlenione organy wewnętrzne, do których z łatwością docierają niezbędne składniki odżywcze, bezpośrednio przekładają się na wysoki poziom odporności – fizycznej i psychicznej.
Czas terapii jest indywidualnie dostosowywany do każdego Pacjenta. W zależności od skali problemu od 45 do 60 minut.
Nie, manipulacje są delikatne i nie powinny wywoływać bólu.
Częstotliwość zależy od Twojego stanu zdrowia i celów terapii. Początkowo sesje mogą odbywać się co tydzień lub co dwa tygodnie, później co miesiąc jako terapia podtrzymująca.
Tak, przeciwwskazania obejmują stany ostre jak zapalenie wyrostka robaczkowego, gorączkę, ciężkie infekcje, nowotwory, tętniaki aorty, czy świeże operacje w obrębie brzucha.
Może wspierać procesy hormonalne i zmniejszać stres, co pośrednio może wpływać na płodność.
Tak, poprzez poprawę krążenia i zmniejszenie napięcia narządów miednicy, może łagodzić ból miesiączkowy i regulować cykl.
Absolutnie, regularne seanse mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia narządów, zapobiegając potencjalnym problemom zdrowotnym w przyszłości.
Tak, poprzez manipulację narządów klatki piersiowej, takich jak płuca i przepona, osteopatia wisceralna może poprawić funkcję oddechową, co jest korzystne zwłaszcza przy astmie czy przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP).
Zazwyczaj nie, ale po sesji możesz odczuwać lekkie zmęczenie, bóle mięśniowe, czy tymczasowe pogorszenie objawów, co jest normalne w procesie uzdrawiania.
Polecani osteopaci i fizjoterapeuci w Krakowie
Monika Mól-Kovalczykowska
Osteopatia
Tola Duczymińska
Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna
Agnieszka Zaleska-Czapla
Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna
Michał Moskwa
Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna
Martyna Samek
Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna
Michał Ciepała
Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna
Stefan Kubit
Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna
Joanna Siekańska
Fizjoterapia / Terapia manualna