Centrum Fizjoterapii i Osteopatii, ul. Limanowskiego 15, Kraków

Profesjonalne zabiegi fizjoterapeutyczne w Krakowie

Fizjoterapia.

FIZJOTERAPIA I TERAPIA MANUALNA I FIZJOPROFILAKTYKA

Fizjoterapię dedykowaną naszym Pacjentom cechuje dynamiczne i kompleksowe podejście do każdego zgłaszanego problemu, czy dysfunkcji ciała.

Fizjoterapia opiera się na złożonym systemie technik manualnych eliminujących ból, schorzenia kręgosłupa i narządów ruchu oraz objawów psychosomatycznych, tak by możliwie najszybciej poprawić komfort Pacjentów.

Nadrzędnym celem kompleksowej fizjoterapii jest nie tylko likwidowanie uciążliwych objawów, ale przede wszystkim usuwanie przyczyn ich powstawania. Istotnym zadaniem staje się przywracanie Pacjentom właściwych wzorców ruchowych oraz wyposażenie ich w pakiet skutecznych ćwiczeń przeznaczonych do wykonywania we własnym zakresie służących utrzymaniu efektów terapeutycznych, oraz zapobieganiu nawrotom powstałych dysfunkcji.

ADRES

ul. Limanowskiego 15

30-551 Kraków

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00

Więcej niż zwykła fizjoterapia

Nasi fizjoterapeuci posługują się złożonym systemem badań i testów oceny funkcji strukturalnych ciała Pacjenta. Nie ogranicza się on do miejsca występowania bólu, lecz za pomocą kompilacji wielu technik terapeutycznych opracowuje najdalsze zasięgi jego promieniowania, by dotrzeć do źródła zaistniałego problemu. Diagnoza opiera się także na analizie postawy ciała i wzorców ruchowych Pacjenta oraz ocenie ich wpływu na zgłaszane dolegliwości.

W naszym mieszczącym się w Krakowie rehabilitanci posługują się nowoczesnymi technikami pracy, ciągle podnosząc swoje kwalifikacje w zakresie poznawania nowych oraz udoskonalania stosowanych już metod manualnych. Nasi specjaliści zdają sobie sprawę z tego, że dobry fizjoterapeuta musi również zapewniać Pacjentowi kompleksowe wsparcie merytoryczne i psychologiczne. Informowanie o wpływie określonych ćwiczeń na poprawę stanu leczonej osoby, pomoc w zachowaniu dyscypliny i determinacji w dążeniu do celu oraz uświadamianie Pacjenta o roli profilaktyki to tylko niektóre z wyzwań, jakie stoją przed fizjoterapeutą. W przypadku osób zmagających się z poważnymi dolegliwościami, uniemożliwiającymi normalne funkcjonowanie specjalista musi także wykazać się ogromną dozą empatii oraz wiedzą umożliwiającą mu dobranie odpowiednich środków terapii do stanu zdrowia i możliwości fizycznych chorego.

W zależności od przypadku fizjoterapeuci łączą odpowiednio dobrane dla każdego schorzenia metody takie jak: terapie manualne, masaże tkanek miękkich i powięziowych, techniki osteopatyczne, pinopresurę, terapię wisceralną, czaszkowo-krzyżową, mięśniowo-powięziową, neuromobilizacje czy kinesiotapingu-plastrowania. Oprócz metod manualnych terapeuci dedykują Pacjentom indywidualnie dobrane ćwiczenia (kinezyterapeutyczne) m.in.: stabilizacje, ćwiczenia mobilności, propriocepcja, opracowują także specjalistyczną rehabilitację sportową. Nasz gabinet fizjoterapii w Krakowie cieszy się znakomitą opinią i najwyższą skutecznością terapii. Zapraszamy do umówienia się na wizytę!

Skuteczna fizjoterapia

Stworzony przez nas pakiet zabiegów fizjoterapeutycznych obejmuje kompleksową terapię uwalniającą od bólu i schorzeń narządów ruchu. Podczas każdej sesji terapeuta wykorzystuje kompilację nowoczesnych technik manualnych i diagnostycznych oraz ćwiczeń.

– Adam Kuk, Fizjoterapeuta i Osteopata

Wykaz specjalizacji

Rehabilitacja po urazach

Rehabilitacja pourazowa dotyczy przypadków stłuczeń, skręcenia stawów, zerwania ścięgien czy urazów mięśni. To tylko kilka przykładów kontuzji, które zazwyczaj mają miejsce podczas wykonywania zwykłych, codziennych czynności. Gdy dojdzie do urazu, konieczna jest diagnostyka obrazowa oraz odpowiednie leczenie. Istotne jest, by jak najwcześniej wyeliminować objawy i zapobiec rozwinięciu kolejnych dysfunkcji, szczególnie trudnych do rehabilitacji zwyrodnień kostno-stawowych.

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna dedykowana jest Kobietom w każdym wieku. To obszar rehabilitacji skupiający się na prawidłowym funkcjonowaniu mięśni okolicy miednicy. Fizjoterapeuta uroginekologiczny pomoże w złagodzeniu dolegliwości układu moczowo–płciowego. Wśród najczęstszych dolegliwości uroginekologicznych znajdują się problemy z nietrzymaniem moczu, częstomocz, nieregularne lub bolesne miesiączki czy nawracające, lub przewlekłe zapalenie dolnych dróg moczowych.

Fizjoterapia w ciąży i po porodzie

Fizjoterapia w okresie ciąży jest niezwykle pomocna Kobietom. Stosujemy ją już od początku 2 trymestru. Bezpieczna i odpowiednio dobrana terapia po kilku dniach od porodu pozwala skutecznie zapobiec niekorzystnym zmianom napięciowym i pomaga ciału Mamy wrócić do pełni formy w okresie połogu. Terapia przywraca równowagę układu hormonalnego, wspomaga gojenie blizn po cesarskim cięciu, a także metabolizm i laktację. Jednym z kluczowych zadań terapeutycznych jest stabilizacja miednicy.

Fizjoterapia pediatryczna

Fizjoterapia pediatryczna pomaga dzieciom poprawić zakres ruchu mięśni i stawów, wypracować odpowiednią siłę, elastyczność i wzorce ruchowe. Jej celem jest ułatwienie dzieciom wykonywanie codziennych czynności i zapewnienie optymalnego rozwoju układu mięśniowo-szkieletowego. To nieinwazyjna, bezbolesna i bardzo skuteczna metoda leczenia dolegliwości dzieci oraz niemowląt. Terapia skutecznie oddziałuje na system nerwowy dziecka.

Fizjoterapia sportowa

Fizjoterapia sportowa zajmuje się profilaktyką i leczeniem urazów związanych ze sportem i ćwiczeniami fizycznymi. Urazy sportowe różnią się od innych kontuzji. W czasie intensywnej aktywności fizycznej dochodzi do większego nacisku na stawy, więzadła, mięśnie i ścięgna, co może powodować ich podatność na wszelkiego rodzaju urazy. Fizjoterapia sportowa to również wspomaganie procesów regeneracji powysiłkowej, zwiększenie ruchomości w stawach, poprawa siły mięśniowej i zapobieganie kontuzjom i uszkodzeniom w trakcie treningu.

Fizjoterapia w wadach postawy

Kluczem do rozpoczęcia pracy z wadami postawy jest odpowiednia diagnostyka, to ona pozwala nam zdefiniować przyczynę, która doprowadziła do szeregu zaburzeń napięciowych w ciele. Diagnostykę obejmuje wywiad oraz badanie palpacyjne. Następnie na jej podstawie fizjoterapeuci poprzez odpowiednio dobraną terapię manualną i ćwiczenia wzmacniające mięśnie posturalne korygują nieprawidłowości w ułożeniu ciała pacjenta.

Masaże lecznicze i relaksacyjne intensywnie rozluźniają mięśnie, relaksują ciało i wyciszają umysł. Jest odpowiedzią dla potrzeb Pacjentów z bólami kręgosłupa, obręczy barkowej, karku, szyi lub mięśni pleców. Oferowane zabiegi dedykowane są z jednej strony osobom prowadzącym siedzący tryb życia, z drugiej zaś Pacjentom bardzo aktywnym, ciężko pracującym czy uprawiającym sport.

Fizjoterapia przed i pooperacyjna

Ten rodzaj fizjoterapii przygotowuje ciało Pacjenta do zabiegów chirurgicznych, a po odbytej operacji pomaga w rekonwalescencji. Fizjoterapeuta usprawnia manualnie przewodnictwo nerwowe i limfatyczne w obrębie organów kwalifikowanych do zabiegów. W okresie gojenia się ran zapobiega tworzeniu się zrostów, zatorów oraz napięć poprzez uelastycznianie systemu powięzi.

Fizjoterapia reumatologiczna

Fizjoterapia pomocna w przypadku stanów zapalnych stawów i więzadeł. Polega na znalezieniu przyczyny powstania ognisk zapalnych w ciele i pracy nad dysfunkcjami układu ruchu w celu łagodzenia bólu i niwelowania dolegliwości. Wskazaniami do terapii fizjoterapeutycznych jest zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów, dna moczanowa, osteoporoza i zwyrodnienia stawów.

Fizjoterapia onkologiczna

Głównym celem terapii jest poprawa ogólnej kondycji psychofizycznej oraz wytrzymałości Pacjenta dotkniętego chorobą onkologiczną. Rehabilitacja onkologiczna zakłada niwelowanie pooperacyjnych obrzęków limfatycznych, wyciszenie systemu nerwowego i przywracanie sprawności ruchowej po amputacjach oraz rekonstrukcjach. Istotą fizjoterapii onkologicznej jest nie tylko walka z bólem i przywracanie prawidłowych funkcji organizmu, ale przede wszystkim otoczenie Pacjenta troską, wsparciem i motywowanie go do podjęcia walki o siebie.

Fizjoterapia kardiologiczna

Fizjoterapia dedykowana osobom dotkniętym problemami sercowo-naczyniowymi. Rehabilitacja kardiologiczna Pacjentów po zawale czy operacji serca polega na stosowaniu starannie i indywidualnie dobranych ćwiczeń terapeutycznych przy stopniowym zwiększaniu ich intensywności. Celem terapii jest skrócenie okresu rekonwalescencji po incydentach sercowych, poprawa wydolności krążeniowo-oddechowej, a także zabezpieczenie Pacjenta przed niebezpiecznymi skutkami unieruchomienia i powikłań zakrzepowo-zatorowych.

Fizjoterapia pocovidowa

Rehabilitacja i fizjoterapia oparta jest na indywidualnie dobranych terapiach manualnych, manipulacjach tkanek, ćwiczeniach oddechowych oraz zabiegach wspomagających m.in. tlenoterapii w komorze hiperbarycznej. Kompleksowa terapia pomaga Pacjentom na szybszy powrót do pełnej sprawności fizycznej i mentalnej. Wiele powikłań po SARS Cov-2 związanych jest z niedotlenieniem i ogólnoustrojowym stanem zapalnym co powoduje słabą wydolność, męczliwość, duszności, kołatanie serca, nadmierną potliwość, rozkojarzenie, problemy z pamięcią czy stany depresyjne.


Zindywidualizowany plan terapii

Wizyta u fizjoterapeuty

W naszej pracy ustalenie planu leczenia to podstawa skutecznej terapii. Dlatego pierwsza wizyta rozpoczyna się od dokładnej analizy choroby i jej historii. W pierwszym kroku fizjoterapeuta przeprowadza więc wnikliwy wywiad z pacjentem. Ma on na celu nie tylko poznanie obecnych dolegliwości i problemów, ale przede wszystkim wcześniejszych schorzeń. Bardzo ważne jest też uzyskanie informacji na temat poprzednich metod leczenia. W kolejnym kroku następuje kompleksowe badanie pacjenta. Na początku terapeuta zapoznaje się dokumentacją medyczną, m.in. badanie MRI, TK, RTG. Następnie przeprowadza badanie manualne. Na podstawie tych wszystkich czynności stawia pogłębioną diagnozę. Na koniec terapeuta dokładnie omawia z pacjentem jego problem i przedstawia plan dalszego leczenia.

Osteohelp to prywatne cetrum rehabilitacji, w którym usługi fizjoterapii świadczone są przez doświadczonych fizjoterapeutów o różnych specjalizacjach. Posiadamy bardzo szerokie doświadczenie oraz szerokie spektrum możliwości, dzięki czemu możemy pomagać naszym Klientom w powrocie do zdrowia i normalnego funkcjonowania niezależnie od typu problemu, z jakim się mierzą. Przykładamy dużą wagę do indywidualnego podejścia, podchodząc do prowadzonej przez nas fizjoterapii z należytym zaangażowaniem i empatią. Pomagamy zarówno dzieciom, jak i dorosłym, kobietom po porodzie, osobom cierpiącym na poważne schorzenia reumatologiczne, kardiologiczne i onkologiczne, a także wracającym do zdrowia po przebytych urazach i operacjach. Leczymy dzieci z wadami postawy, korygując nieprawidłowości posturalne i wspomagając właściwy rozwój małych Pacjentów. W naszej pracy zawsze na pierwszym miejscu stawiamy dobro Pacjenta oraz skuteczność stosowanych przez nas metod fizjoterapii dlatego cieszymy się dobrą opinią i zaufaniem wśród naszych dotychczasowych Klientów.

Jeżeli szukają Państwo w Krakowie specjalistów od fizjoterapii, rehabilitacji i masażu jesteśmy pewni, że Osteohelp jest miejscem, które spełni Państwa oczekiwania.

Tola Wierzbik fizjoterapeutka

Jak długo trwa fizjoterapia?

Rodzaj, czas trwania i ilość sesji z fizjoterapeutą uzależniony jest od rodzaju i intensywności dolegliwości. W trakcie wizyty konsultacyjnej fizjoterapeuta zapoznaje się z historią chorób, wynikami aktualnych badań, stylem życia i nawykami pacjenta, a także jego oczekiwania co do efektów rehabilitacji. Specjalista opracowuje indywidualny plan leczenia, co jest podstawą powodzenia rehabilitacji. Czas trwania pojedynczej terapii wynosi około 60 minut, jednakże w naszych gabinetach priorytetem jest osiągnięcie efektów terapeutycznych, a nie jedynie przestrzeganie określonego czasu.

Co to jest terapia manualna?

Terapia manualna to rodzaj fizjoterapii, w której fizjoterapeuta stosuje różnorodne techniki manualne, takie jak manipulacje, mobilizacje, masaż, rozciąganie czy ćwiczenia manualne, w celu łagodzenia bólu, poprawy ruchomości stawów i tkanek miękkich oraz przywrócenia optymalnego funkcjonowania organizmu.

Terapia manualna jest stosowana w leczeniu różnego rodzaju schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, takich jak bóle pleców, szyi, głowy, barków, łokci czy kolan, a także dysfunkcje stawów i ograniczenia ruchomości.

Fizjoterapeuta stosuje różne techniki terapii manualnej w zależności od potrzeb pacjenta i charakteru jego problemu zdrowotnego. Celem terapii manualnej jest poprawa jakości życia pacjenta poprzez zwiększenie jego komfortu, poprawę funkcjonowania organizmu oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Jak ubrać się na wizytę?

Na wizytę u fizjoterapeuty najlepiej ubrać się w wygodne, luźne ubrania, które umożliwią swobodne wykonywanie ruchów i pozwalają na dostęp do obszarów ciała, które będą poddawane terapii.

Czy po fizjoterapii może pojawić się ból?

W trakcie fizjoterapii dochodzi do stymulacji tkanek i narządów, co może powodować czasową reakcję bólową. Niektóre techniki fizjoterapeutyczne, takie jak masaż lub manipulacje stawów, mogą również powodować dyskomfort lub ból. Jednakże, w większości przypadków ten ból jest krótkotrwały i ustępuje w ciągu kilku godzin lub dni. Jeśli ból po fizjoterapii jest ciężki lub utrzymuje się przez dłuższy czas, należy skonsultować się z fizjoterapeutą.

Czy mogę skorzystać z wizyty w ramach NFZ?

Nie wykonujemy zabiegów objętych refundacją przez NFZ.

Czy mogę wykupić pakiet zabiegów?

Nasza oferta nie obejmuje pakietów zabiegów fizjoterapeutycznych. W przypadku konieczności długotrwałej rehabilitacji, koszty wizyt zostaną ustalone indywidualnie.

w czym możemy Ci pomóc?

Urazy i kontuzje

Celem rehabilitacji pourazowej, bo o niej mowa jest przywrócenie sprawności i funkcjonalności narządów, które uszkodzone zostały w czasie zabiegu, urazu lub kontuzji. Fizjoterapeuci dobierają rodzaj zabiegów oraz technik terapeutycznych po zdiagnozowaniu rodzaju kontuzji lub uszkodzenia narządów ciała. Ich działania mają na celu przywrócenie ruchomości stawów, wzmocnienie mięśni, zmniejszenie odczuwanych dolegliwości takich jak ból czy obrzęki. Co więcej, fizjoterapia może również ochronić pacjenta przed ryzykiem ponownego urazu lub odnowienia się kontuzji. Rehabilitacja pourazowa stosowana jest również w przypadku zabiegów artroskopii stawów oraz rekonstrukcji więzadeł i ścięgien.

Ból kręgosłupa

Bóle w obrębie kręgosłupa są obecnie najczęstszą dolegliwością dotykającą wielu z nas niezależnie od stylu życia i formy naszej pracy. Mogą pojawić się zarówno w dzień, jak i w nocy, utrudniają codzienne funkcjonowanie, także po spoczynku. Częstym zjawiskiem są również towarzyszące im objawy neurologiczne jak np. drętwienie, mrowienie czy zaburzenia czucia. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z bólem kręgosłupa jest wizyta u wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Terapia manualna oparta na kompilacji odpowiednich technik przynosi znakomite efekty, Jej celem jest przede wszystkim zniesienie bólu i przywrócenie prawidłowej ruchomości oraz redukcja napięć tkankowych okalających kręgosłup.

Dolegliwości w obrębie stawów

W przypadku dolegliwości bólowych w obrębie stawów najczęściej korzysta się z technik mobilizacji stawów. Bardzo pomocne są również techniki relaksacji mięśni i powięzi. Dzięki nim możliwe jest bowiem rozluźnienie partii ciała, które objęte są schorzeniami oraz bólem. Fizjoterapia przyczynia się również do odzyskania ruchomości stawów oraz lepszego ukrwienia tkanek. Wskutek tego Pacjenci bardzo często nie tylko przestają zmagać się z bólem, ale również zauważają u siebie znaczną poprawę sprawności całego ciała. Wskazaniem do wizyty u fizjoterapeuty jest ograniczenie ruchu w obrębie stawów i ich sztywność, których przyczyn jest bardzo wiele, dlatego tak ważna jest prawidłowa diagnostyka i rehabilitacja.

Zaburzenia równowagi i koordynacji

Rehabilitacja zaburzeń równowagi to przede wszystkim dokładna diagnostyka, która pozwala na znalezienie ich przyczyny. W dalszym procesie terapeutycznym stosuje się rozbudowane techniki manualne, które przywracają prawidłowe napięcie tkanek miękkich, poprawiają ukrwienie oraz prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Często fizjoterapeuta zaleca również ćwiczenia korygujące postawę pacjenta. Wskazania do terapii zaburzeń równowagi mogą być zawroty głowy, przytępienie słuchu, szumy uszne, uczucie niestabilności i nieprawidłowego położenia w przestrzeni.

Ograniczenia ruchomości

Fizjoterapia jest niezwykle pomocna w walce z ograniczeniami ruchomości, jak i również pozwala ona przy tym eliminować bóle w obrębie stawów. Dzięki dokładnej diagnostyce, a następnie wdrożeniu odpowiedniej terapii manualnej pracujemy nad przywróceniem pełnej fizjologicznej ruchomości stawowej. Odbywa się to przede wszystkim poprzez wykorzystanie w terapii odpowiednich technik mobilizacji stawów oraz technik relaksacji mięśniowo-powięziowych. Ostatecznym celem jest eliminacja dyskomfortu oraz przywrócenie pełnej funkcjonalności.

Korekcja wad postawy

Fizjoterapia ma kluczowe znaczenie w leczeniu wad postawy. Skupia się przede wszystkim na technikach manualnych oraz treningu posturalnym. Wskutek tego dochodzi do wzmocnienia mięśni głębokich, a co za tym idzie, stopniowemu przybieraniu przez pacjenta prawidłowej postawy. Co ważne, efekty fizjoterapii w leczeniu wad postawy są długotrwałe, zapobiegają nawrotom problemów. Szczególnie jeśli specjalista połączy terapię z edukacją pacjenta. Przekazując mu wiedzę o tym, w jaki sposób utrzymywać prawidłową postawę w codziennym życiu znacząco zmniejsza ryzyko występowania wad i związanych z nimi dolegliwości w przyszłości.

FIZJOTERAPEUCI W KRAKOWIE
Fizjoterapeutka w Krakowie

Tola Duczymińska (Wierzbik)

Fizjoterapia / Terapia manualna

Agnieszka Zaleska-Czapla fizjoterapia Kraków

Agnieszka Zaleska-Czapla

Fizjoterapia / Terapia manualna

Fizjoterapia uroginekologiczna Kraków

Barbara Larwa

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna / estetyczna - Kamila

Kamila Skotniczna

Fizjoterapia uroginekologiczna i estetyczna

osteopata / fizjoterapeuta / trener personalny

Michał Moskwa

Fizjoterapia / Terapia manualna

Anna Bełdowska fizjoterapia dzieci i niemowląt

Anna Bełdowska

Fizjoterapia pediatryczna

Sylwia Kiper osteopata osteopatia

Sylwia Kiper

Fizjoterapia i Osteopatia pediatryczna

 

Przeczytaj opinie osób, które zdecydowały się na wizytę w naszych gabinetach w Krakowie
Polecany fizjoterapeuta w Krakowie

Bylam dzisiaj pacjentka Osteohelp i wyszłam ogromnie zbudowana i zmotywowana przez kontakt z jednym z terapeutow, Wierzę, że moje dolegliwości ustąpią. Pełne zaufanie do prowadzących terapię. Kompetencja, duża wiedza, fachowość, ogromna życzliwość i cierpliwosć. Gabinety i samo wnętrze Osteohelp świetnie wyposażone powodują, że przychodząc tutaj człowiek czuje się lepiej. Sporo dowiedziałam się o sobie i moim organizmie. Bardzo uporządkowana przestrzeń, w której jest miejsce na szanse na poprawę zdrowia. Ja po pierwszej wizycie u fizjoterapeutki Osteohelp czuje się świetnie. I jeszcze coś: przemiła obsługa w rejestracji. Osteohelp dziękuję :)!!

Jolanta

Dobry fizjoterapeuta Kraków

Jedyne takie miejsce na mapie małopolski. Miejsce niebywale przyjemne dla pacjenta. Obsługa i opieka na najwyższym poziomie! A co najważniejsze oni naprawdę załatwiają Twoje problemy. Dla 5 gwiazdek to stanowczo za mało na ocenę OSTEOHELP!!!

Michał

5/5 - (na podstawie 12 ocen)