Centrum Fizjoterapii i Osteopatii, ul. Limanowskiego 15, Kraków

Osteopatia – terapia zaburzeń psychosomatycznych.

Terapia czaszkowo-krzyżowa to skuteczna metoda wspomagająca leczenie stresu, nerwicy, stanów lękowo-depresyjnych, częstych bólów głowy i zaburzeń snu.

Zaburzenia psychosomatyczne dotyczą ogromnej części współczesnej populacji. Prawdziwą epidemią są schorzenia ciała wynikające z tłumienia emocji oraz braku umiejętności radzenia sobie ze stresem. Przeżyte traumy kodują się w ciele, zaburzając prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów. Czaszkowo-krzyżowa terapia osteopatyczna likwiduje i uwalnia te blokady wychodząc naprzeciw problemom osób cierpiących na dolegliwości natury psychosomatycznej. Kompleksowe działanie terapeutyczne polega na usprawnieniu cyrkulacji płynu rdzeniowo – mózgowego. Jego swobodny przepływ korzystnie wpływa na wyciszenie systemu nerwowego i pozostałe układy organizmu: powięziowy, mięśniowo-szkieletowy, oddechowy, limfatyczny oraz żylny. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda niwelowania traum, której mogą być poddawane dzieci, kobiety w ciąży jak i osoby w podeszłym wieku.

OSTEOPATIA KRAKÓW

ul. Limanowskiego 15

30-551 Kraków

RECEPCJA / UMAWIANIE WIZYT

Tel.: +48 884 055 955

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00

OSTEOPATIA PSYCHOSOMATYCZNA KRAKÓW

Zaburzenia psychosomatyczne – diagnostyka i terapia

Zawrotne tempo dzisiejszego trybu życia obfituje w wiele przykrych konsekwencji. Należy do nich m.in. wzrost częstotliwości, z jaką obserwujemy pojawianie się zaburzeń o podłożu psychosomatycznym. Kumulujące się napięcie, związane z nierozwiązanymi problemami na tle psychicznym, traumami, niezdrowymi sposobami radzenia sobie ze stresem i silnymi emocjami, odbija się na organizmach wielu osób. Odpowiedzią w tej kwestii może okazać się osteopatia psychosomatyczna, dająca szansę na odzyskanie wewnętrznej równowagi.

Pacjenci często zmagają się z przewlekłym bólem lub zmęczeniem, nie mając świadomości, że natura ich problemu leży w psychice. Wzajemne oddziaływanie na siebie ciała i ducha jest faktem znanym medycynie od setek lat. Niestety, nieuchwytna natura wielu tego typu zaburzeń, często zmusza osoby chorujące na skorzystanie z usług wielu specjalistów z różnych dziedzin, zanim uzyskają prawidłową diagnozę.

Mylące jest również spektrum objawów. Migreny i bóle głowy, zaburzenia snu i koncentracji oraz pamięci, uczucie lęku i niepokoju, a także smutku, gniewu i frustracji, jak i bóle kręgosłupa, tachykardia i zaburzenia miesiączkowania – jeśli odczuwamy uciążliwe nasilenie któregoś z powyższych symptomów, a jego pochodzenie wydaje się niejasne, konsultacja osteopatyczna może okazać się niezwykle pomocna.  Osteopata nie tylko pochyli się nad ich przyczyną, analizując stan naszego organizmu w sposób całościowy, ale także skieruje nas do lekarza o odpowiedniej specjalizacji, jeśli będzie to konieczne. Osteopatia nie stanowi zamiennika konsultacji z psychoterapeutą lub psychiatrą, jednak może okazać się doskonałą ich towarzyszką, łagodząc objawy napięcia, niwelując ból i pozwalając odzyskać radość życia.

Osteopatia psychosomatyczna  - Leczenie nerwicy, lęków, stresu, bezsenności
POZNAJ NASZ ZESPÓŁ
Osteopata leczenie Zaburzenia psychosomatyczne Kraków

Adam Kuk

Osteopatia / Osteopata pediatryczny

Osteopata - Osteopatia psychosomatyczna

Monika Mól-Kovalczykowska

Osteopatia

 


Metody i przykłady terapii osteopatycznej

Osteopatia w terapii nerwicy

nerwice osteopatia

Wiele osób latami zmaga się z nerwicą, bez większych efektów leczenia farmakologicznego. Jak wiadomo jest to dolegliwość trudna w leczeniu, a stosowanie benzodiazepin i leków przeciwdepresyjnych wiąże się z licznymi…

Osteopatia a choroby serca

Osteopatia a choroby serca

Niniejszy artykuł, do którego napisania wykorzystane zostały najnowsze opracowania naukowe, traktuje o chorobach serca i o metodach jego leczenia z pomocą medycyny osteopatycznej. Osteopatia to holistyczna (całościowa) forma terapii manualnej,…

Jak długo trwa wizyta u osteopaty?

Czas terapii jest indywidualnie dostosowywany do każdego Pacjenta. W zależności od skali problemu od 30 do 45 minut.

Oceń