Centrum Fizjoterapii i Osteopatii, ul. Limanowskiego 15, Kraków

Ograniczenie ruchomości kręgosłupa i stawów dziecka.

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z ruchomością kręgosłupa i stawów, warto rozważyć fizjoterapię i osteopatię. Te dwie formy terapii mogą pomóc w poprawie zakresu ruchu i redukcji bólu, co pozwoli Twojemu dziecku cieszyć się pełną sprawnością.

Poprzez diagnostykę oraz odpowiednie procesy terapeutyczne, osteopata pediatryczny wykorzystuje techniki mobilizacji stawów i relaksacji mięśniowo-powięziowych w celu wyeliminowania bólu i poprawy funkcjonowania całego ciała. W przypadku dolegliwości bólowych stawów, rehabilitacja obejmuje diagnostykę, manualne opracowanie uszkodzonych struktur oraz odpowiednio dobrany trening usprawniający i wzmacniający miejsca dotknięte problemem.

OSTEOPATIA PEDIATRYCZNA

ul. Limanowskiego 15

30-551 Kraków

RECEPCJA / UMAWIANIE WIZYT

Tel.: +48 884 055 955

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00

OSTEOPATIA PEDIATRYCZNA

Ograniczenie ruchomości kręgosłupa i stawów – osteopatyczna diagnostyka i terapia

Spędzanie długich godzin w podobnej pozycji i siedzący tryb życia, to problemy, które kojarzymy zazwyczaj z wiekiem dorosłym, okresem wzmożonej aktywności zawodowej i koniecznością zrezygnowania ze swobodnej aktywności ruchowej ze względu na obowiązki. Niestety, coraz częściej dotyczą one najmłodszych – cierpi na tym ich motoryka oraz stan układu ruchu.

Nieatrakcyjne lekcje wychowania fizycznego, kiepsko promowane zalety ruchu, a także brak odpowiednich wzorców ze strony opiekunów, to jedne z wielu przyczyn, dla których pediatrzy i fizjoterapeuci biją na alarm, jeśli chodzi o poziom aktywności dzieci.

Niewystarczająca stymulacja mięśni i stawów prowadzi do stopniowego ograniczania ich ruchomości, a w konsekwencji do dysfunkcji oraz dolegliwości bólowych. Należy zwracać szczególną uwagę nie tylko na ilość ruchu, jaką dziecko dysponuje każdego dnia, ale również jego jakość, kładąc nacisk na wieloaspektowy rozwój jego siły i sprawności.

Regularne aktywizowanie struktur układu ruchu pozwala na zniwelowanie ryzyka urazów – zdarza się, że nawracająca przez lata kontuzja ma swoje źródło w poważnym urazie z dzieciństwa, co niejednokrotnie prowadzi do ograniczenia ruchomości stawu lub kręgów w danym obszarze.

Szczególnymi beneficjentami technik osteopatii pediatrycznej mogą być również dzieci zmagające się z przewlekłymi chorobami stawów, zarówno na tle zapalnym, jak i zwyrodnieniowym. W ich sytuacji terapia osteopatyczna wspomaga proces rehabilitacji, pomagając równocześnie w niwelowaniu bólu – podobnie w przypadku dzieci mających za sobą inwazyjny zabieg lub operację, która tymczasowo ograniczyła ich aktywność. Osteopatia pomoże w powrocie do pełnej sprawności.

Sylwia Kiper fizjoterapia osteopatia dzieci Ograniczenie ruchomości kręgosłupa i stawów dziecka
FIZJOTERAPEUCI I OSTEOPACI PEDIATRYCZNI
Sylwia Kiper osteopata osteopatia pediatryczna

Sylwia Kiper

Fizjoterapia i Osteopatia pediatryczna

Osteopata / Fizjoterapeuta Monika Mól-Kovalczykowska

Monika Mól-Kovalczykowska

Osteopatia

Anna Bełdowska fizjoterapia dzieci i niemowląt

Anna Bełdowska

Fizjoterapia pediatryczna

 


Metody i przykłady terapii osteopatycznej

Jak długo trwa wizyta dziecka u osteopaty pediatrycznego?

Czas terapii jest indywidualnie dostosowywany do każdego Pacjenta. W zależności od skali problemu od 30 do 60 minut.

Ile jest potrzebnych wizyt u osteopaty lub fizjoterapeuty pediatrycznego?

Liczba potrzebnych wizyt u specjalisty w przypadku ograniczenia ruchomości kręgosłupa i stawów dziecka zależy od indywidualnej sytuacji. Zwykle zaleca się serię kilku wizyt, ale dokładna liczba będzie uzależniona od stopnia dysfunkcji oraz reakcji organizmu na terapię. Po każdej wizycie osteopata ocenia postępy i decyduje o dalszych krokach.

5/5 - (na podstawie 2 ocen)