Centrum Fizjoterapii i Osteopatii, ul. Limanowskiego 15, Kraków

Specjaliści z zakresu osteopatii stomatologicznej w Krakowie

Osteopatia stomatologiczna.

Jeśli poszukujesz profesjonalnej, skutecznej rehabilitacji stomatologicznej w Krakowie, serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

  • Bruksizm
  • Wady zgryzu
  • Szczękościsk
  • Nerwobóle
  • Napięciowe bóle głowy
  • Szumy uszne
  • Neuralgia
  • Stan po ekstrakcji zębów
OSTEOPATIA STOMATOLOGICZNA

ul. Limanowskiego 15

30-551 Kraków

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00

Dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego

Osteopatia stomatologiczna słynie z bardzo satysfakcjonujących efektów w obszarze dolegliwości związanych ze stawem skroniowo-żuchwowym. Aby je złagodzić, osteopata posłuży się między innymi techniką pracy z tkankami miękkimi – w celu rozluźnienia nadmiernie spiętych mięśni odpowiedzialnych za połączenia szczękowe, jak również poprawić mobilność żuchwy, przywracając jej naturalne zdolności ruchowe. Specjalista zwróci także uwagę na postawę pacjenta. Nadmierna sztywność lub wady w odcinku szyjnym, lub piersiowym kręgosłupa, może prowadzić do niepożądanego ucisku nerwów i ograniczenia ruchomości stawów, co czasami skutkuje symptomami w obrębie szczęki.

OSTEOPATIA STOMATOLOGICZNA – DIAGNOSTYKA I LECZENIE

Osteopatia stomatologiczna

Mikrourazy w obszarze żuchwy często nawarstwiają się latami. Pacjent może nieświadomie zgrzytać zębami przez sen, zaciskać szczękę w stresujących sytuacjach, albo posiadać nieleczoną wadę zgryzu. Te niewielkie, jak wydawałoby się, manipulacje ruchowe, mogą pewnego dnia poskutkować silnym bólem, a nawet wypadnięciem żuchwy. Ponadto, nadmierne ścieranie szkliwa, którym pokryte są nasze zęby, prowadzi do ich nadwrażliwości i ułatwia drobnoustrojom wnikanie wewnątrz struktur, skutkując licznymi zapaleniami w jamie ustnej.

Tego typu trudności charakteryzują się różnorodną etiologią: przyczyna może leżeć zarówno po stronie układu nerwowego (trudności emocjonalne, tłumione napięcie), jak i wynikać z dysfunkcji struktur kostnych i mięśniowych, czy też niedawno przebytych zabiegów dentystycznych lub ortodontycznych.

Aby ją ustalić, osteopata przeprowadzi dokładny wywiad diagnostyczny, obejmujący zarówno przebyte urazy, historię chorób, jak i nawyki pacjenta – np. żucie końcówki ołówka.

Zaburzenia te są silnie skorelowane z górnym odcinkiem kręgosłupa szyjnego oraz przewlekłym stresem. Co wymaga w takim przypadku odpowiedniego podejścia terapeutycznego, dlatego kompleksowe podejście stosowane w osteopatii, jest w tym przypadku użytkowane z powodzeniem.

Terapia zaburzeń skroniowo-żuchwowych obejmuje m.in:

  • terapię manualną stawu skroniowo-żuchwowego
  • terapię tkanek miękkich (mięśnie: żwacze, skroniowe, skrzydłowe)
  • terapię manualną odcinka szyjnego kręgosłupa
  • terapię czaszkową
  • praca nad postawą (wysunięcie głowy w przód sprzyja dysfunkcją skroniowo-żuchwowym)
Osteopatia stomatologiczna
Polecani osteopaci i fizjoterapeuci w Krakowie
Osteopata problemy stomatologiczne

Monika Mól-Kovalczykowska

Osteopatia

Tola Wierzbik Fizjoterapia osteopatia Kraków

Tola Wierzbik

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Agnieszka Zaleska-Czapla Fizjoterapia / Osteopatia

Agnieszka Zaleska-Czapla

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Michał Moskwa osteopata / fizjoterapeuta

Michał Moskwa

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Fizjoterapia osteopatia Martyna Samek

Martyna Samek

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Mgr Michał Lenart fizjoterapia

Michał Lenart

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Umów wizytę

 


Metody i przykłady terapii osteopatycznej

Fizjoterapia a zawroty głowy

Fizjoterapia a zawroty głowy

Zawroty głowy to uciążliwa dolegliwość, która dotyka wiele osób, niezależnie od wieku. Gdy pojawiają się często, mogą znacząco ograniczać codzienną aktywność i stanowić zagrożenie dla zdrowia. Jeśli zmagasz się z…

Osteopatia – lek na migrenę

ból głowy migrena osteopatia

Migrena jest chorobą przewlekłą. Na nawracające, uporczywe bóle głowy nie wynaleziono dotąd lekarstwa, choć według szacunków może cierpieć na nie nawet niemal 20 proc. populacji. Migrena jest chorobą kojarzoną głównie…

Jak długo trwa wizyta u osteopaty?

Czas terapii jest indywidualnie dostosowywany do każdego Pacjenta. W zależności od skali problemu od 30 do 60 minut.

Na co pomaga osteopatia stomatologiczna?

Osteopatia stomatologiczna jest dziedziną osteopatii, która zajmuje się leczeniem chorób i dolegliwości związanych z układem stomatognatycznym (czyli tkankami i narządami związanymi z jamą ustną i twarzoczaszką). Osteopatia stomatologiczna ma na celu poprawę funkcjonowania układu stomatognatycznego poprzez usuwanie napięć i blokad w obrębie narządów twarzoczaszki i szyi.

Czy osteopatia stomatologiczna jest bolesna?

Osteopatia stomatologiczna, podobnie jak inne formy osteopatii, nie powinna być bolesna. Osteopatia opiera się na delikatnych technikach manualnych, które mają na celu usunięcie napięć i blokad w obrębie narządów twarzoczaszki i szyi.

Niektórzy pacjenci mogą odczuwać lekkie bóle lub dyskomfort podczas zabiegu, ale zwykle są one krótkotrwałe i mijają po kilku dniach. Inni pacjenci mogą odczuwać uczucie rozluźnienia lub ustąpienie bólu po zabiegu.

W przypadku, gdy pacjent odczuwa ból podczas zabiegu, powinien natychmiast poinformować o tym osteopatę, aby mógł on odpowiednio zareagować i dostosować techniki do jego indywidualnych potrzeb.

5/5 - (na podstawie 2 ocen)