Centrum Fizjoterapii i Osteopatii, ul. Limanowskiego 15, Kraków

Masaż leczniczy i relaksacyjny.

Masaż leczniczy pobudza oraz rozluźnia mięśnie, pomaga uśmierzyć bóle kręgosłupa, usprawnia krążenie płynów w organizmie oraz poprawia ruchomość stawów i więzadeł. Fizjoterapeuta indywidualnie dobiera odpowiednie techniki masażu, tak aby w pełni uwolnić ciało masowanej osoby od uciążliwych napięć, usprawnić krążenie krwi i limfy w celu podniesienia poziomu natlenowania tkanek i przyspieszyć odpływ ubocznych produktów przemiany materii. Poprzez masaż leczniczy uzyskuje się także zwiększenie masy mięśniowej, ujędrnienie i wygładzenie skóry oraz głębokie odprężenie harmonizujące ciało i umysł.

Masaż leczniczy działa zarówno regeneracyjnie, usprawniająco jak i relaksacyjnie zdecydowanie poprawiając jakość i komfort życia Pacjentów.

ADRES

ul. Limanowskiego 15

30-551 Kraków

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00

Masaż leczniczy i relaksacyjny u specjalistów fizjoterapii

Masaż to jeden z najstarszych zabiegów leczniczych oddziałujących bezpośrednio na tkanki ludzkiego ciała za pomocą różnorakich technik manualnych, ucisków oraz terapeutycznych manipulacji. Wpływa on korzystnie na pracę wszystkich układów naszego organizmu skutecznie niwelując stany napięciowe, urazy, bóle i dysfunkcje stawowo-mięśniowe. Fizjoterapeuta dedykuje potrzebom Pacjenta właściwy rodzaju masażu kompilując odpowiednie techniki manualne w oparciu o wnikliwą analizę Jego stanu, skalę zgłaszanych przez dolegliwości oraz czynniki takie wiek, płeć, masa ciała czy ogólny stan zdrowia. Podczas zabiegu terapeuta obserwuje reaktywność tkanek i układu mięśniowego Pacjenta elastycznie stopniując siłę bodźców fizycznych i czas trwania masażu. Satysfakcjonujące efekty masażu leczniczego w znacznej mierze zależą od trafnego doboru metody pracy i założonego przez terapeutę celu zabiegu. Profesjonalnie wykonany masaż pozytywnie wpływa zarówno na zdrowie i kondycję fizyczną, jak i na sferę psychiczną.

Masaż leczniczy dopasowany do indywidualnych potrzeb

Korzyści płynących z masażu jest wiele, tak samo jak wiele jest metod jego wykonywania. Spośród wielu możliwości fizjoterapeuci korzystają najczęściej z masażu klasycznego, łącznotkankowego, segmentarnego, tensegracyjnego, masażu tkanek głębokich, terapii mięśniowo-powięziowej i terapii punktów spustowych oraz drenażu limfatycznego, niejednokrotnie łącząc ze sobą kilka technik podczas jednej sesji.

Masaż leczniczy – wskazania

Najczęstszym wskazaniem do stosowania masażu leczniczego są choroby i dysfunkcje narządu ruchu, stany pourazowe lub zapalne mięśni i stawów, zmęczenie tudzież zerwanie włókien mięśniowych oraz zespoły bólowe w przebiegu chorób zapalnych lub zwyrodnieniowych narządu ruchu i kręgosłupa.  Masażem leczniczym wspomaga się także mięśnie oddechowe Pacjentów dotkniętych niewydolnością oddechową, usuwa obrzęki limfatyczne, a także niweluje niedowłady i bolesne porażenia mięśniowe u osób z chorobami układu nerwowego. Profesjonalny masaż leczniczy zaleca się osobom pracującym przy komputerze, wykonującym prace biurowe i dotkniętym dyskomfortem zbyt długiego siedzenia w jednej pozycji.  Jest istotnym  elementem w planie treningowym osób bardzo aktywnych, szczególnie sportowców jako regeneracja, rehabilitacja pourazowa  bądź przygotowanie przed zawodami.

Masaż leczniczy i relaksacyjny

Techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego

Klasyczny masaż leczniczy

Masaż klasyczny jest najpopularniejszą formą masażu wybierany w celu łagodnego rozmasowania spiętych tkanek i mięśni Pacjenta, a także uzyskania efektu jego głębokiego odprężenia i relaksu. W zależności od siły, tempa i wyboru technik masowania można uzyskać efekt rozluźniający lub pobudzający. Podczas zabiegu fizjoterapeuta używając się środka poślizgowego, np. oliwki do masażu. wykorzystuje się osiem technik masowania – głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciski, oklepywanie, wibrację, roztrząsanie i wałkowanie.

Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych

Terapia mięśniowo-powięziowych zwana terapią punktów spustowych jest uzupełnieniem masażu klasycznego, bardzo korzystnym dla osiągnięcia spektakularnego efektu terapeutycznego.  Celem terapii jest uwolnienie Pacjenta od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. Efektem masażu techniką punktów spustowych jest bardzo głębokie dotlenienie bolesnego obszaru, a tym samym odżywienie i regeneracja tkanek, pozwalająca na uwolnienie opracowywanego przez fizjoterapeutę miejsca od zgrubień, sztywności i napięć.  

Masaż segmentarny

Fizjoterapeutyczny masaż segmentarny to specjalna technika pracy na tkankach i mięśniach Pacjenta złożona z wielu precyzyjnych chwytów i manipulacji o ściśle określonej kolejności ich wykonywania. Jego zasadniczym celem jest odnajdywanie wszelkich nieprawidłowości w strukturach ciała Pacjenta, wzmożonych napięć i usuwanie tych dysfunkcji. Masaż segmentalny usprawnienia funkcjonowanie i całego systemu powięziowo-naczyniowego oraz nerwowego w obrębie opracowywanych tkanek i narządów Pacjenta.

Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny zwany także drenażem limfatycznym ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie Pacjentów, szczególnie jako element rehabilitacji po zabiegach chirurgicznych, operacjach plastycznych, wszczepieniu endoprotez biodra lub kolana czy rekonstrukcjach wiązadeł. Jest niezwykle wartościową terapią, która szybko i skutecznie przywraca prawidłowe krążenie najważniejszego płynu ustrojowego w ludzkim organizmie – limfy. Drenaż limfatyczny znakomicie wpływa na wydolność żylną jest zalecany m.in. w celu profilaktyki zakrzepicy żylnej.

Masaż tkanek głębokich to metoda delikatnego oddziaływania na tkanki znajdujące się pod skórą Pacjenta. Celem masażu jest rozluźnienie napięć na poziome połączeń tkankowo-mięśniowo-powięziowych oraz działanie przeciwbólowe, a także szybkie przywrócenie Pacjentom możliwości utrzymania właściwej postawy ciała. Wskazaniem do masażu tkanek głębokich są wady postawy, dolegliwości bólowe mięśni, rwa kulszowa i rwa barkowa, a także stłuczenia, zwichnięcia i skręcenia, powodujące uciążliwy ból kończyn.

Masaż centryfugalny (masaż stawowy)

Masaż centryfugalny zwany też dostawowym wspomaga leczenie ortopedyczne i jest wskazany dla Pacjentów zmagających się z chorobą reumatoidalną oraz nadwyrężeniami, urazami oraz stanami zapalnymi stawów, ścięgien i więzadeł. Celem masażu jest regeneracja struktur okołostawowych, niwelowanie obrzęków i przywrócenie sprawności po różnego rodzaju kontuzjach i schorzeniach ortopedycznych.

WYBIERZ SPECJALISTĘ I UMÓW WIZYTĘ

Fizjoterapia Uroginekologiczna Kraków

Urszula Gwóźdź

Fizjoterapia / Terapia manualna

Tola Wierzbik Fizjoterapia

Tola Wierzbik

Fizjoterapia / Terapia manualna

OSTEOPATIA / Fizjoterapia / Masaż leczniczy

Rodzaje fizjoterapii
Rodzaje fizjoterapii

Istnieje wiele skutecznych form terapii prowadzonej przez fizjoterapeutów. Poniżej zostały wymienione najpopularniejsze z nich: Manipulacja Powięzi (Fascial Manipulation) Forma fizjoterapii cechująca się ogromną skutecznością w leczeniu dolegliwości bólowych narządu ruchu….

 

5/5 - (na podstawie 7 ocen)