Centrum Fizjoterapii i Osteopatii, ul. Limanowskiego 15, Kraków

Fizjoterapia reumatologiczna.

FACHOWA POMOC W LECZENIU STANÓW ZAPALNYCH

Ze względu na specyfikę przypadłości reumatologicznych fizjoterapia odgrywa niezwykle istotną rolę w ich leczeniu. Pomaga ona niwelować dolegliwości i łagodzić ból powstały w wyniku stanów zapalnych narządów ruchu oraz utrzymywać Pacjenta w kondycji fizycznej umożliwiającej mu samodzielne funkcjonowanie.

Osteohelp to znajdujące się w Krakowie centrum fizjoterapii. Oferujemy pomoc w zakresie leczenia schorzeń reumatologicznych obejmujące zabiegi mające na celu redukcję bólu, poprawę funkcji motorycznych oraz zwiększenie wydolności oddechowej i krążeniowej.

ADRES

ul. Limanowskiego 15

30-551 Kraków

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00

Rola fizjoterapii w leczeniu reumatologicznym

Schorzenia reumatologiczne dotyczą przewlekłych stanów zapalnych w obrębie tkanki łącznej. Charakteryzują się one chronicznym silnym bólem stawów, więzadeł, mięśni i kości. Ich konsekwencjami są problemy z prawidłowym funkcjonowaniem narządów ruchu z czasem mogące prowadzić do nieodwracalnych zmian w ich ruchomości. Ze względu na cierpienie, jakie sprawia choremu podstawowa aktywność fizyczna, dolegliwości reumatologiczne mogą również z czasem powodować procesy takie jak zanik mięśni czy choroby układu kostnego i układu krążenia. Fizjoterapia reumatologiczna jest nieodłącznym elementem leczenia tego typu chorób. Pozwala ona uśmierzyć ból oraz zachować organizm w jak najlepszym stanie efektywnie powstrzymując procesy degeneracyjne.

Fizjoterapia reumatologiczna

Zapraszamy do naszego centrum w Krakowie — dzięki odpowiednio prowadzonej fizjoterapii wspomaganej leczeniem farmakologicznym możliwe jest znaczne złagodzenie skutków chorób reumatologicznych.

Naszym celem jest umożliwienie Państwu normalnego funkcjonowania

Nasi specjaliści mają wiedzę i doświadczenie, które pozwala im na prowadzenie zabiegów z zakresu fizjoterapii skutecznie zapobiegających nawrotom bólu, który związany jest z chorobami reumatologicznymi. W naszej pracy stawiamy na indywidualne podejście do każdego Pacjenta, zapewniając nie tylko fachową pomoc fizjoterapeutyczną, ale także opiekę i wparcie mentalne na każdym etapie leczenia.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w leczeniu reumatologicznym odgrywa empatia i dobór środków działania odpowiedni do fizycznego i psychicznego stanu Pacjenta. Naszym celem jest umożliwienie Państwu normalnego funkcjonowania pozwalającego na samodzielność, aktywność zawodową i godne życie bez ciągłego bólu.

Jeżeli szukają Państwo skutecznej fizjoterapii reumatologicznej w Krakowie, serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Polecani osteopaci i fizjoterapeuci w Krakowie
Osteopata problemy stomatologiczne

Monika Mól-Kovalczykowska

Osteopatia

Tola Wierzbik Fizjoterapia osteopatia Kraków

Tola Wierzbik

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Agnieszka Zaleska-Czapla Fizjoterapia / Osteopatia

Agnieszka Zaleska-Czapla

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Michał Moskwa osteopata / fizjoterapeuta

Michał Moskwa

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

REHABILITACJA / OSTEOPATIA / FizjoterapiA

Złamanie Smitha – złamanie nadgarstka

Złamanie Smitha - złamanie nadgarstka

Złamania Smitha doznają osoby, które padając podpierają się grzbietową powierzchnią ręki. Kość promieniowa ulega złamaniu na podobnej wysokości jak w złamaniu Collesa. Odłam obwodowy przesunięty jest dogłowowo i w kierunku…

Złamanie kości promieniowej Essex-Lopresti

Złamanie kości promieniowej Essex-Lopresti

Jest to złamanie szyjki kości promieniowej, często ze złamaniem głowy kości promieniowej z równoczesnym zwichnięciem głowy kości łokciowej w stawie promieniowo-łokciowym dalszym. Przyczyną tego uszkodzenia jest najczęściej upadek na wyprostowaną…

 

5/5 - (na podstawie 9 ocen)