Centrum Fizjoterapii i Osteopatii, ul. Limanowskiego 15, Kraków

Masaż limfatyczny / Drenaż limfatyczny.

Masaż limfatyczny pobudza układ limfatyczny i układ krążenia wspomagając odporność Pacjentów oraz przyspieszając rekonwalescencję pooperacyjną i pozabiegową. To bardzo skuteczny element rehabilitacji po zabiegach chirurgicznych, operacjach plastycznych, wszczepieniu endoprotez biodra lub kolana czy rekonstrukcjach wiązadeł. Drenaż szybko i skutecznie przywraca prawidłowe krążenie najważniejszego płynu ustrojowego w ludzkim organizmie – limfy.

ADRES

ul. Limanowskiego 15

30-551 Kraków

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00

Masaż limfatyczny u specjalistów fizjoterapii

Prawidłowo wykonany masaż limfatyczny otwiera kąty żylne i zbiornik mleczu w organizmie Pacjenta, a następnie za pomocą technik osteopatycznych rozluźnia mięsień przepony i uaktywnia czynnościowo wątrobę w celu przeprowadzenia liftu jamy brzusznej. W dalszej kolejności fizjoterapeuta powięziowo przesuwa chłonkę szybko i skutecznie oczyszczając organizm Pacjenta z toksyn, likwidując obrzęki towarzyszące stanom zapalnym, eliminując szkodliwe produkty przemiany materii, złogi po przebytych chorobach i zalegające w tkankach pozostałości po kuracjach farmakologicznych, chemioterapii, antybiotykoterapii czy narkozie. Drenaż limfatyczny znakomicie wpływa na wydolność żylną jest zalecany w celu profilaktyki zakrzepicy żylnej. Jest to mocny masaż całościowy, przeprowadzany od stóp aż po głowę, podczas którego fizjoterapeuta wykorzystuje ruchy przesuwające, przepychające i wyciskające, podążając wzdłuż taśm powięziowych i naczyń limfatycznych lecz z ominięciem węzłów chłonnych Pacjenta. Płynnymi ruchami dłoni terapeuty limfa jest przesuwana w kierunku jej ujścia, tak aby uaktywnić i usprawnić jej prawidłowy przepływ.

Masaż limfatyczny dla zdrowia i urody

Masaż limfatyczny to jeden z elementów profilaktyki zapobiegania chorobom nowotworowym, szczególnie chorobom kobiecym. Zakłócony przepływ limfy prowadzi do rozstępów, trądziku różowatego oraz szybszego starzenia się skóry  dlatego też drenaż limfatyczny ma tak znakomite działanie kosmetyczne, cechuje go bowiem wysoka skuteczność w usuwaniu cellulitu, tkanki tłuszczowej oraz pobudzaniu produkcji aż 23 typów kolagenu co bardzo widocznie już po pierwszym zabiegu poprawia stanu skóry.

Masaż limfatyczny / Drenaż limfatyczny
Polecani osteopaci i fizjoterapeuci w Krakowie
Osteopata problemy stomatologiczne

Monika Mól-Kovalczykowska

Osteopatia

Justyna Piekarz Osteopata / Osteopatia Kraków

Justyna Piekarz

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Tola Wierzbik Fizjoterapia osteopatia Kraków

Tola Wierzbik

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Agnieszka Zaleska-Czapla Fizjoterapia / Osteopatia

Agnieszka Zaleska-Czapla

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Michał Moskwa osteopata / fizjoterapeuta

Michał Moskwa

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Fizjoterapia / Masaż leczniczy /Fizjoprofilaktyka

Rodzaje fizjoterapii
Rodzaje fizjoterapii

Istnieje wiele skutecznych form terapii prowadzonej przez fizjoterapeutów. Poniżej zostały wymienione najpopularniejsze z nich: Manipulacja Powięzi (Fascial Manipulation) Forma fizjoterapii cechująca się ogromną skutecznością w leczeniu dolegliwości bólowych narządu ruchu….

 

5/5 - (na podstawie 3 ocen)