Centrum Fizjoterapii i Osteopatii, ul. Limanowskiego 15, Kraków

Masaż mięśniowo-powięziowy / Terapia punktów spustowych.

Masaż mięśniowo-powięziowy zwany terapią punktów spustowych jest uzupełnieniem masażu klasycznego, bardzo korzystnym dla osiągnięcia spektakularnego efektu terapeutycznego. Podczas masażu mięśniowo-powięziowego fizjoterapeuta wykorzystuje intensywny ucisk na wrażliwe, często bolesne miejsca, zwane punktami spustowymi, które dają dolegliwości bólowe podczas codziennych aktywności. Są one zlokalizowane są w tkance mięśniowej i powięziowej, mogą być one zarówno niezwykle aktywne jak i głęboko utajone.

Punkty spustowe charakteryzuje wzmożone napięcie i duża bolesność pod wpływem ucisku, z charakterystycznym promieniowaniem bólu do obszarów odległych od miejsca drażnienia.

ADRES

ul. Limanowskiego 15

30-551 Kraków

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00

Masaż mięśniowo-powięziowy u specjalistów fizjoterapii

Celem masażu mięśniowo-powięziowy jest uwolnienie od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. Fizjoterapeuta ściśle współpracując z Pacjentem odnajduje bolesny punkt spustowy, a następnie uciska go swoim palcem lub poprzez chwyt szczypcowy i utrzymuje aż do momentu kiedy Pacjent zgłosi brak dolegliwości bólowej. W trakcie opracowywania takiego miejsca Pacjent może mieć odczucie promieniowania bólu w inne, często odległe miejsca na ciele. Przykładem może być Pacjent, który zgłasza ból głowy, a źródło Jego problemu tkwi w dysfunkcji mięśni.

Masaż skutecznie likwiduje napięcia mięśniowo-powięziowe

Efektem masażu punktów spustowych jest bardzo głębokie dotlenienie bolesnego obszaru, a tym samym odżywienie i regeneracja tkanek, pozwalająca na uwolnienie bolesnego miejsca od zgrubienia, sztywności i napięć. Powstawaniu bolesnych, zesztywniałych miejsc w ciele sprzyja stres, to on kumuluje największe napięcia wokół karku, ramion, szyi i głowy. Mechanizmem kumulującym napięcia są długotrwałe przeciążenia, urazy oraz nieprawidłowa, wymuszona postawa ciała związana z charakterem wykonywanej pracy, a także wrodzone wady i deformacje narządu ruchu.

Masaż mięśniowo-powięziowy
Polecani osteopaci i fizjoterapeuci w Krakowie
Osteopata problemy stomatologiczne

Monika Mól-Kovalczykowska

Osteopatia

Tola Wierzbik Fizjoterapia osteopatia Kraków

Tola Wierzbik

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Agnieszka Zaleska-Czapla Fizjoterapia / Osteopatia

Agnieszka Zaleska-Czapla

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Michał Moskwa osteopata / fizjoterapeuta

Michał Moskwa

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Fizjoterapia / Masaż leczniczy /Fizjoprofilaktyka

Rodzaje fizjoterapii
Rodzaje fizjoterapii

Istnieje wiele skutecznych form terapii prowadzonej przez fizjoterapeutów. Poniżej zostały wymienione najpopularniejsze z nich: Manipulacja Powięzi (Fascial Manipulation) Forma fizjoterapii cechująca się ogromną skutecznością w leczeniu dolegliwości bólowych narządu ruchu….

 

5/5 - (na podstawie 2 ocen)