Centrum Fizjoterapii i Osteopatii, ul. Limanowskiego 15, Kraków

Osteopatia – lek na migrenę

ból głowy migrena osteopatia

Migrena jest chorobą przewlekłą. Na nawracające, uporczywe bóle głowy nie wynaleziono dotąd lekarstwa, choć według szacunków może cierpieć na nie nawet niemal 20 proc. populacji. Migrena jest chorobą kojarzoną głównie z kobietami. Rzeczywiście, trzykrotnie więcej kobiet choruje na te napadowe i uciążliwe bóle głowy. Przyczyną są kobiece hormony płciowe. Występowanie napadów migrenowych u kobiet wiąże się głównie ze spadkiem estradiolu w osoczu. Największe spadki tego hormonu występują w okresie przedmiesiączkowym, po porodzie, w trakcie pierwszej miesiączki, a także przed menopauzą.

Czym różni się ból migrenowy od zwykłego bólu głowy?

Ból migrenowy jest z reguły jednostronny (lub przynajmniej zaczyna się z jednej strony głowy), bardzo silny, występuje przewlekle, a pojedynczy atak trwa od kilku do kilkudziesięciu godzin. Migrena nawraca, przerwy między atakami mogą trwać dni, tygodnie lub miesiące. Chorzy opisują ból jako „tętniący”, „pulsujący”, a w trakcie ataków nie są w stanie normalnie funkcjonować. Bólowi towarzyszy nadwrażliwość na światło, często również zaburzenia widzenia.

Fakt, że współczesna medycyna nie zna lekarstwa na migrenę, ma związek z wciąż nierozpoznanym podłożem tej choroby. Ulgę chorym dotkniętym tą utrudniającą życie przypadłością przynoszą farmaceutyki, aczkolwiek nie w każdym przypadku, dlatego coraz większą popularnością cieszą się terapie osteopatyczne, którym poddaje się cierpiących na migreny pacjentów. Osteopatia pomaga zwalczać bóle migrenowe, co potwierdzają zarówno badania, jak i sami pacjenci.

Wskutek terapii polegającej na ucisku i dotyku czaszki, ale także szyi, karku, okolic obojczyków, barków i klatki piersiowej przywracane jest prawidłowe ukrwienie, co w konsekwencji niweluje bóle głowy związane z niedokrwieniem. Organizm powraca do stanu naturalnej równowagi, chorzy odczuwają ulgę, w przypadku nawrotu migreny ból trwa krócej, a atak ma łagodniejszy przebieg.

Terapia osteopatyczna jest bezpieczna, komfortowa i całkowicie bezbolesna. Ostateczny jej skutek zależy od danego przypadku, jednak już kilka wizyt w gabinecie powinno przynieść zamierzony efekt. Tym lepszy, jeśli chory zastosuje się do wskazówek udzielonych przez osteopatę. Bóle migrenowe często związane są bowiem z konkretnymi czynnikami (nadmierne spożycie kawy czy napojów energetyzujących, zbyt długa praca przy komputerze bez koniecznych przerw), które osteopata postara się ustalić, aby pacjent zaczął ich unikać. W gabinecie osteopatycznym pacjent pozna również metody oddziaływania na własne ciało, zatem w razie kolejnego ataku bólu, będzie mógł doraźnie pomóc sobie sam: zmniejszyć intensywność bólu i skrócić czas jego trwania.


UMÓW WIZYTĘ ONLINE

Częste bóle głowy uniemożliwią Ci codzienne funkcjonowanie?
Czas działać!

Sprawdź wolne terminy w kalendarzu wizyt i umów się ze specjalistą już teraz!

Polecani osteopaci i fizjoterapeuci w Krakowie
Osteopata problemy stomatologiczne

Monika Mól-Kovalczykowska

Osteopatia

Justyna Piekarz Osteopata / Osteopatia Kraków

Justyna Piekarz

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Tola Wierzbik Fizjoterapia osteopatia Kraków

Tola Wierzbik

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Agnieszka Zaleska-Czapla Fizjoterapia / Osteopatia

Agnieszka Zaleska-Czapla

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Michał Moskwa osteopata / fizjoterapeuta

Michał Moskwa

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna


Fizjoterapia a zawroty głowy

Fizjoterapia a zawroty głowy

Zawroty głowy to nieprzyjemna dolegliwość, która dotyczy wielu osób, niezależnie od wieku. Gdy pojawiają się często mogą wykluczać z codziennej aktywności a także być niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli więc cierpisz…

Oceń

Dodaj komentarz