Rehabilitacja zaburzeń funkcji nerwów czaszkowych – osteopatia.
Każdy człowiek wyposażony jest w 12 par nerwów czaszkowych, odpowiedzialnych m.in. za postrzeganie zmysłowe. Problemy w ich obszarze objawiają się poprzez zaburzenia węchu i smaku – częste powikłanie pośród pacjentów przechodzących zakażenie COVID-19, wzroku, czucia i słuchu. Zaburzenia funkcji nerwów czaszkowych mogą wystąpić na skutek choroby, jak również wynikać z nieprawidłowego napięcia mięśniowego, czy też schorzeń w zupełnie innym obszarze organizmu. Dzięki swojemu wszechstronnemu działaniu osteopatia doskonale sprawdza się w regulowaniu pracy układu nerwowego, umożliwiając tym samym odnalezienie rzeczywistej przyczyny problemu, nie poprzestając jedynie na łagodzeniu skutków.
ADRES
ul. Limanowskiego 15
30-551 Kraków
GODZINY PRZYJĘĆ
Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00
Dysfunkcje nerwów czaszkowych – Osteopatia neurologiczna
Zaburzenia funkcji nerwów czaszkowych mogą prowadzić również do nasilenia objawów powszechnie kojarzonych ze stresem, takich jak bruksizm (popularnie – zgrzytanie zębami), uczucie wzmożonego napięcia emocjonalnego, a także paraliż nerwów twarzy, zaburzenia równowagi i nieprawidłowe drganie strun głosowych (chrypka). Aby wspomóc pacjentów w procesie terapii, osteopatia wykorzystuje m.in. takie techniki, jak mobilizacje nerwów czaszkowych i technika zasady tętnicy (ROA). Często również stosowane są metody z obszaru osteopatii cranio-sacralnej i terapii powięziowej.
Rehabilitacja dla Pacjentów z zaburzeniami funkcji nerwów czaszkowych
Objawy tego typu dysfunkcji nierzadko bardzo niepokoją pacjentów, zwłaszcza jeśli wiążą się z paraliżem pewnych obszarów twarzy lub zaburzeniami czucia, drętwieniem i niedowładem. Należy jednak pamiętać, że w wielu przypadkach problemy te możemy zniwelować poprzez odpowiednio dostosowaną rehabilitację, skupiającą się na poprawie motoryki zaburzonych struktur. Terapia opiera się m.in. na treningu mięśni mimicznych twarzy, stymulacji nerwowo-mięśniowej (z udziałem metody PFN) i innych oddziaływaniach, mających za zadanie pobudzić naturalne zdolności organizmu do autoregeneracji.
POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Monika Mól-Kovalczykowska
Osteopatia / Fizjoterapia

Urszula Gwóźdź
Fizjoterapia manualna
OSTEOPATIA / REHABILITACJA
Fizjoterapia a zawroty głowy
Zawroty głowy to nieprzyjemna dolegliwość, która dotyczy wielu osób, niezależnie od wieku. Gdy pojawiają się często mogą wykluczać z codziennej aktywności a także być niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli więc cierpisz…
Osteopatia – lek na migrenę
Migrena jest chorobą przewlekłą. Na nawracające, uporczywe bóle głowy nie wynaleziono dotąd lekarstwa, choć według szacunków może cierpieć na nie nawet niemal 20 proc. populacji. Migrena jest chorobą kojarzoną głównie…
Tech neck – ból głowy a nieprawidłowa postawa
Ból głowy w pracy nie zawsze oznacza przepracowanie. Tech neck (technologiczna szyja, szyja tekstowa, SMS-owa szyja, techniczna szyja) – wszystkie te pojęcia charakteryzują tą samą dolegliwość, która dotyka osoby pracujące…
Zawroty głowy i zaburzenia równowagi – osteopatia i fizjoterapia
Zaburzenia równowagi oraz zawroty głowy to poważne schorzenia w istotnym stopniu wpływające na obniżenie jakości życia. W ich leczeniu pomóc mogą fizjoterapeuci oraz osteopaci. Zastosowanie odpowiedniej terapii i rehabilitacji może…