Centrum Fizjoterapii i Osteopatii, ul. Limanowskiego 15, Kraków

zaburzenia funkcji nerwów czaszkowych

Rehabilitacja zaburzeń funkcji nerwów czaszkowych – osteopatia.

Każdy człowiek wyposażony jest w 12 par nerwów czaszkowych, odpowiedzialnych m.in. za postrzeganie zmysłowe. Problemy w ich obszarze objawiają się poprzez zaburzenia węchu i smaku – częste powikłanie pośród pacjentów przechodzących zakażenie COVID-19, wzroku, czucia i słuchu. Zaburzenia funkcji nerwów czaszkowych mogą wystąpić na skutek choroby, jak również wynikać z nieprawidłowego napięcia mięśniowego, czy też schorzeń w zupełnie innym obszarze organizmu. Dzięki swojemu wszechstronnemu działaniu osteopatia doskonale sprawdza się w regulowaniu pracy układu nerwowego, umożliwiając tym samym odnalezienie rzeczywistej przyczyny problemu, nie poprzestając jedynie na łagodzeniu skutków.

ADRES

ul. Limanowskiego 15

30-551 Kraków

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00

Dysfunkcje nerwów czaszkowych – Osteopatia neurologiczna

Zaburzenia funkcji nerwów czaszkowych mogą prowadzić również do nasilenia objawów powszechnie kojarzonych ze stresem, takich jak bruksizm (popularnie – zgrzytanie zębami), uczucie wzmożonego napięcia emocjonalnego, a także paraliż nerwów twarzy, zaburzenia równowagi i nieprawidłowe drganie strun głosowych (chrypka). Aby wspomóc pacjentów w procesie terapii, osteopatia wykorzystuje m.in. takie techniki, jak mobilizacje nerwów czaszkowych i technika zasady tętnicy (ROA). Często również stosowane są metody z obszaru osteopatii cranio-sacralnej i terapii powięziowej.

Rehabilitacja dla Pacjentów z zaburzeniami funkcji nerwów czaszkowych

Objawy tego typu dysfunkcji nierzadko bardzo niepokoją pacjentów, zwłaszcza jeśli wiążą się z paraliżem pewnych obszarów twarzy lub zaburzeniami czucia, drętwieniem i niedowładem. Należy jednak pamiętać, że w wielu przypadkach problemy te możemy zniwelować poprzez odpowiednio dostosowaną rehabilitację, skupiającą się na poprawie motoryki zaburzonych struktur. Terapia opiera się m.in. na treningu mięśni mimicznych twarzy, stymulacji nerwowo-mięśniowej (z udziałem metody PFN) i innych oddziaływaniach, mających za zadanie pobudzić naturalne zdolności organizmu do autoregeneracji.

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ
Osteopata / Rehabilitacja zaburzeń funkcji nerwów czaszkowych

Monika Mól-Kovalczykowska

Osteopatia / Fizjoterapia

Więcej informacji
Fizjoterapia Rehabilitacja zaburzeń funkcji nerwów czaszkowych Kraków

Urszula Gwóźdź

Fizjoterapia manualna

OSTEOPATIA / REHABILITACJA

Fizjoterapia a zawroty głowy

Fizjoterapia a zawroty głowy

Zawroty głowy to nieprzyjemna dolegliwość, która dotyczy wielu osób, niezależnie od wieku. Gdy pojawiają się często mogą wykluczać z codziennej aktywności a także być niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli więc cierpisz…

Osteopatia – lek na migrenę

ból głowy migrena osteopatia

Migrena jest chorobą przewlekłą. Na nawracające, uporczywe bóle głowy nie wynaleziono dotąd lekarstwa, choć według szacunków może cierpieć na nie nawet niemal 20 proc. populacji. Migrena jest chorobą kojarzoną głównie…

 

Oceń