Centrum Fizjoterapii i Osteopatii, ul. Limanowskiego 15, Kraków

Wzmożone napięcie i dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego

Rehabilitacja stawu skroniowo – żuchwowego – osteopatia.

Staw skroniowo-żuchwowy działa na zasadzie „zawiasu” łączącego kości szczęki z czaszką. Ze względu na umiejscowienie oraz nieustanną eksploatację, jest podatny na różnego typu urazy, szczególnie u pacjentów zmagających się z bruksizmem, artretyzmem, bądź silnym stresem. Z uwagi na potencjalne psychosomatyczne podłoże problemu, kompleksowe podejście osteopatyczne to polecana forma terapii w przypadku dysfunkcji tej struktury.

ADRES

ul. Limanowskiego 15

30-551 Kraków

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00

Dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego – objawy

Objawy, które wskazują na potencjalne problemy w tym obszarze, to:

  • bóle twarzy i szczęki
  • bóle uszu
  • bóle w jamie ustnej
  • bóle głowy
  • bóle zębów
  • problemy z otwieraniem i zamykaniem szczęki
  • uczucie „blokowania się” podczas ruchów szczęką
  • uczucie przeskakiwania stawu
  • nerwobóle nerwu trójdzielnego

Każdy z nich należy do stosunkowo niespecyficznych symptomów, które mogą stanowić pewne wyzwanie w przypadku ewentualnej diagnozy. Ze względu na charakter przypadłości, w sposób szczególny rekomendowana jest konsultacja ze specjalistą w dziedzinie osteopatii. Jej bezbolesne techniki, pozwolą nie tylko na skuteczną redukcję doznań bólowych, ale również pomogą w odnalezieniu rzeczywistego źródła problemu i zredukowaniu odczuwanego przez pacjenta napięcia, częstej przyczyny dolegliwości w rejonie szczęki i mięśni twarzy.

Osteopatia a praca ze stawem skroniowo-żuchwowym

Terapia osteopatyczna słynie z bardzo satysfakcjonujących efektów w obszarze dolegliwości związanych ze stawem skroniowo-żuchwowym. Aby je złagodzić, osteopata posłuży się między innymi techniką pracy z tkankami miękkimi – w celu rozluźnienia nadmiernie spiętych mięśni odpowiedzialnych za połączenia szczękowe, jak również poprawić mobilność żuchwy, przywracając jej naturalne zdolności ruchowe. Specjalista zwróci także uwagę na postawę pacjenta. Nadmierna sztywność lub wady w odcinku szyjnym, lub piersiowym kręgosłupa, może prowadzić do niepożądanego ucisku nerwów i ograniczenia ruchomości stawów, co czasami skutkuje symptomami w obrębie szczęki.

Polecani osteopaci i fizjoterapeuci w Krakowie
Osteopata problemy stomatologiczne

Monika Mól-Kovalczykowska

Osteopatia

Tola Wierzbik Fizjoterapia osteopatia Kraków

Tola Wierzbik

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Agnieszka Zaleska-Czapla Fizjoterapia / Osteopatia

Agnieszka Zaleska-Czapla

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Michał Moskwa osteopata / fizjoterapeuta

Michał Moskwa

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

OSTEOPATIA / REHABILITACJA

Fizjoterapia a zawroty głowy

Fizjoterapia a zawroty głowy

Zawroty głowy to nieprzyjemna dolegliwość, która dotyczy wielu osób, niezależnie od wieku. Gdy pojawiają się często mogą wykluczać z codziennej aktywności a także być niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli więc cierpisz…

Osteopatia – lek na migrenę

ból głowy migrena osteopatia

Migrena jest chorobą przewlekłą. Na nawracające, uporczywe bóle głowy nie wynaleziono dotąd lekarstwa, choć według szacunków może cierpieć na nie nawet niemal 20 proc. populacji. Migrena jest chorobą kojarzoną głównie…

 

Oceń