Problemy trawienne dziecka – osteopatia.
Nieprzypadkowo coraz częściej mówi się, że jelita to nasz drugi mózg. Dysfunkcje w obrębie układu trawiennego mogą skutkować nie tylko nieprzyjemnymi dolegliwościami bólowymi i dyskomfortem, ale również znacznie wpływać na nasz nastrój, koncentrację i poziom energii. Ze względu na intensywny rozwój zachodzący w młodym organizmie, pełnowartościowa dieta oraz wspomaganie pracy układu pokarmowego to kluczowe kwestie, mające wpływ nie tylko na aktualne samopoczucie dziecka, ale również jego zdrowie w przyszłości.
ADRES
ul. Limanowskiego 15
30-551 Kraków
GODZINY PRZYJĘĆ
Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00
SKUTECZNE METODY I TECHNIKI TERAPEUTYCZNE
Problemy żołądkowo-jelitowe dziecka
Mali pacjenci często narzekają na „ból brzucha” – pod tym określeniem może się jednak kryć wiele dysfunkcji, o różnej etiologii. Dyskomfort w okolicy jamy brzusznej to zarówno efekt stresu lub tłumionego lęku, jak i chorób pasożytniczych. Osteopata, zbierając wywiad, dokładnie przeanalizuje wszystkie potencjalne przyczyny. Najistotniejsze grupy czynników skutkujących problemami trawiennymi, to m.in. problemy psychospołeczne (fobia społeczna i inne zaburzenia lękowe często objawiają się bólami żołądka, a także biegunkami i wymiotami), alergie i nietolerancje pokarmowe, w tym nietolerancja laktozy i celiakia, infekcje wirusowe oraz poważne schorzenia, takie jak mukowiscydoza i nieswoiste zapalenia jelit, w tym m.in. choroba Leśniowskiego-Crohna. Techniki osteopatyczne mają na celu wspomaganie leczenia, nie powinny być natomiast traktowane jako jego zamiennik, zwłaszcza w przypadku problemów o podłożu pasożytniczym, wirusowym, a także w przypadku innych problemów gastrycznych wymagających leczenia farmakologicznego pod kontrolą lekarza. Mogą natomiast wspaniale sprawdzić się, uzupełniając proces terapeutyczny w przypadku wielu nawracających dysfunkcji, w szczególności tych o podłożu stresowym. Z wizyty u osteopaty pediatrycznego skorzystają również dzieci przewlekle chore, po przebytych zabiegach i operacjach w obrębie jamy brzusznej, cierpiące na kolki, odbijanie się, refluks i inne problemy o niewyjaśnionej przyczynie.
POZNAJ NASZ ZESPÓŁ
Adam Kuk
Osteopatia / Osteopata pediatryczny
Monika Mól-Kovalczykowska
Osteopatia
Metody i przykłady terapii osteopatycznej
Czy moje dziecko ma asymetrię? Obserwacja w warunkach domowych i u osteopaty
Przyczyn asymetrii może być wiele i nie zawsze są od nas zależne, jak pozycja malucha w łonie matki czy trudny poród. Jak pomóc maluszkowi w utrzymywaniu prawidłowej postawy i w…
Nieutulony płacz niemowlaka. Jak pomóc maluszkowi (i sobie)?
Zanim młodzi rodzice nauczą się rozpoznawać rodzaje płaczu swojego dziecka, mijają długie tygodnie. Co w przypadku, gdy płacz jest ciągły, trudny do ukojenia, zaburzający codzienne funkcjonowanie? W rozwiązaniu problemu pomoże……
Osteopatia pediatryczna na kolki u niemowlaka
Młodzi rodzice opisują ten czas jako wypełniony głośnym płaczem i bezradnością w zaspokojeniu potrzeb maluszka. Kolki u niemowlaka podporządkowują sobie życie codzienne i emocje całej rodziny. Jest jednak nadzieja, że…
Czas terapii jest indywidualnie dostosowywany do każdego Pacjenta. W zależności od skali problemu od 30 do 45 minut.