Zasady bezpiecznej rekrutacji

KRAKOWSKIE CENTRUM FIZJOTERAPII I OSTEOPATII OSTEOHELP

  1. Koordynator ds. Przeciwdziałania Przemocy
    W Krakowskim Centrum Fizjoterapii i Osteopatii Osteohelp zgłoszenia dotyczące zachowań niedozwolonych oraz zdarzeń zagrażających małoletnim przyjmuje Koordynator ds. Przeciwdziałania Przemocy.
    Kontakt:
  1. Rejestracja zgłoszeń
    Każde zgłoszenie dotyczące incydentu lub zdarzenia zagrażającego małoletniemu jest rejestrowane przez Koordynatora w specjalnym rejestrze, prowadzonym według określonego wzoru (Wzór nr 1). Rejestr ten zawiera szczegółowe informacje na temat zgłoszenia, interwencji oraz dalszych działań.
  2. Raportowanie i analiza
  • Koordynator ds. Przeciwdziałania Przemocy sporządza roczne sprawozdanie z podejmowanych działań i przekazuje je Dyrektorowi podmiotu leczniczego.
  • Dokonywana jest analiza zgłoszonych incydentów, której wyniki są uwzględniane w programach szkoleń dla personelu medycznego, w celu zwiększenia świadomości i zapobiegania podobnym sytuacjom w przyszłości.
  1. Przechowywanie dokumentacji
    Wytworzona dokumentacja dotycząca zgłoszeń i interwencji jest przechowywana zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami ochrony danych w Krakowskim Centrum Fizjoterapii i Osteopatii Osteohelp.

Wzór nr 1: Rejestr Interwencji

Numer interwencjiData podjęcia interwencjiNazwa komórki organizacyjnejPrzesłanki do podjęcia interwencjiOsoba krzywdząca*Rodzaj interwencji**Uwagi

* Osoba krzywdząca: rodzic/opiekun prawny, inne dziecko, członek personelu, inna osoba.
** Rodzaj interwencji: zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, wniosek do Sądu o wgląd w sytuację rodziny, wszczęcie procedury „Niebieska Karta”, postępowanie dyscyplinarne wobec personelu, inne działania.