Fizjoterapia wad postawy.

TERAPIA MANUALNA I ĆWICZENIA WZMACNIAJĄCE

Fizjoterapia to skuteczna i nieinwazyjna metoda leczenia wad postawy koncentrująca się na terapii manualnej oraz ćwiczeniach korygujących i wzmacniających posturę ciała. Odpowiednio przeprowadzona nie tylko pozwala Pacjentowi na powrót do zdrowia, ale także poprzez wzmocnienie mięśni głębokich i wyrobienie właściwych nawyków — zapobiega pojawieniu się podobnych problemów w przyszłości.

Osteohelp to nowoczesne centrum fizjoterapii w Krakowie. W naszej pracy korzystamy zarówno z najskuteczniejszych metod leczenia wad postawy, jak i sprzętu medycznego najwyższej jakości.

ADRES

ul. Limanowskiego 15

30-551 Kraków

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00

Czym są wady postawy?

Nasza oferta obejmuje trzy rodzaje specjalizacji, za pomocą których leczymy naszych pacjentów. Jest to fizjoterapia, osteopatia oraz masaż leczniczy i relaksacyjny. Zajmujemy się rehabilitacją dla dorosłych i nie tylko. W trakcie wizyty podchodzimy do wszystkich pacjentów indywidualnie, gdyż każdy przypadek wymaga indywidualnego rozpoznania oraz leczenia. Pragniemy, aby Pacjent czuł się komfortowo oraz nie bał mówić się o swoich dolegliwościach. Naszym priorytetem jest świadczenie kompleksowych usług przy wykorzystaniu najnowocześniejszych założeń fizjoterapii, osteopatii i rehabilitacji.

Fizjoterapia wad postawy

Czym są wady postawy?

Wady postawy to wszelkie odchylenia od normy, jaką jest prawidłowa postawa definiowana jako harmonijne położenie poszczególnych części ciała względem kręgosłupa. Zapewnia ona: stabilność, dużą wydolność statyczno-dynamiczną, prawidłowe działanie narządów wewnętrznych oraz minimalny wysiłek mięśniowy w trakcie wykonywania ruchów. Konsekwencjami wad postawy mogą być nie tylko dolegliwości bólowe utrudniające codzienne funkcjonowanie, ale także m.in. zmiany w posturze, które wpływają negatywnie na wygląd zewnętrzny.

Warto zaznaczyć, że dokładna definicja prawidłowej postawy ciała może być różna w zależności od wieku, płci czy typu sylwetki, dlatego fizjoterapia powinna być prowadzona z naciskiem na indywidualne podejście do Pacjenta.

Skuteczne leczenie i profilaktyka

Nasz gabinet w Krakowie oferuje kompleksowe leczenie wad postawy. Odpowiednia diagnostyka, nowoczesne i efektywne metody leczenia oraz wyspecjalizowany zespół fizjoterapeutów sprawia, że jesteśmy w stanie skutecznie pomagać naszym Klientom nawet w najtrudniejszych przypadkach, umożliwiając im powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania.

Należy pamiętać, że nawet niewielkie wady postawy nieleczone przez długi czas oraz utrwalane przez złe przyzwyczajenia mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian, których konsekwencją może być konieczność leczenia operacyjnego lub w skrajnych przypadkach — trwała niepełnosprawność. Nasi fizjoterapeuci przywiązują ogromną wagę do uświadamiania Pacjentów co do roli, jaką w leczeniu wad postawy odgrywają ich codzienne nawyki takie jak pilnowanie prawidłowego ułożenia ciała w czasie pracy czy wykonywaniu rutynowych czynności.

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Jeżeli szukają Państwo skutecznej fizjoterapii wad postawy w Krakowie, która nie tylko pomoże rozwiązać doraźne problemy, ale także przyniesie długotrwały pozytywny efekt — nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy do kontaktu!

Osteopata problemy stomatologiczne

Monika Mól-Kovalczykowska

Osteopatia

Justyna Piekarz Osteopata / Osteopatia Kraków

Justyna Piekarz

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Tola Wierzbik Fizjoterapia osteopatia Kraków

Tola Wierzbik

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Agnieszka Zaleska-Czapla Fizjoterapia / Osteopatia

Agnieszka Zaleska-Czapla

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Michał Moskwa osteopata / fizjoterapeuta

Michał Moskwa

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

REHABILITACJA / OSTEOPATIA / FizjoterapiA

Złamanie Smitha – złamanie nadgarstka

Złamanie Smitha - złamanie nadgarstka

Złamania Smitha doznają osoby, które padając podpierają się grzbietową powierzchnią ręki. Kość promieniowa ulega złamaniu na podobnej wysokości jak w złamaniu Collesa. Odłam obwodowy przesunięty jest dogłowowo i w kierunku…

Złamanie kości promieniowej Essex-Lopresti

Złamanie kości promieniowej Essex-Lopresti

Jest to złamanie szyjki kości promieniowej, często ze złamaniem głowy kości promieniowej z równoczesnym zwichnięciem głowy kości łokciowej w stawie promieniowo-łokciowym dalszym. Przyczyną tego uszkodzenia jest najczęściej upadek na wyprostowaną…

 

5/5 - (na podstawie 9 ocen)