Centrum Fizjoterapii i Osteopatii, ul. Limanowskiego 15, Kraków

Masaż segmentarny.

Masaż segmentarny to technika złożona z wielu precyzyjnych chwytów i manipulacji o ściśle określonej kolejności ich wykonywania. Właściwie przeprowadzony masaż usprawnia funkcjonowanie systemu powięziowo-naczyniowego oraz nerwowego Pacjenta. Masaż segmentarny wiąże się z wnikliwą obserwacją i analizą rekcji ciała osoby masowanej na podejmowane przez fizjoterapeutę czynności co wpływa dobór właściwej siły ucisku.

Podczas zabiegu fizjoterapeuta odnajduje wszelkie nieprawidłowości w strukturach ciała Pacjenta oraz wzmożone napięcia, które usuwa za pomocą masażu i serii precyzyjnych chwytów.

ADRES

ul. Limanowskiego 15

30-551 Kraków

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00

Masaż segmentarny u specjalistów fizjoterapii

Doświadczeni fizjoterapeuci podczas masażu segmentarnego wykorzystują drobiazgową wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii czynnościowej ciała ludzkiego podążając za sygnałami jakie na skórze, mięśniach czy tkankach manifestuje układ nerwowo-wydzielniczo-tkankowy. Tym samym masaż segmentarny znajduje zastosowanie we wspomaganiu leczenia pooperacyjnego oraz wielu schorzeń narządów wewnętrznych, którym towarzyszą ból i wewnątrztkankowe napięcia. Świadomość fizjoterapeuty dotycząca wzajemnych zależności pomiędzy układami ludzkiego organizmu oraz umiejętność jej przełożenia na sposób prowadzenia terapii Pacjenta jest podstawą sukcesu sesji terapeutycznej.

Masaż segmentarny – wskazania

Masaż segmentarny zalecany jest osobom zmagającym się z dolegliwościami kręgosłupa, skóry, stawów, kości, mięśni, napięciami i bólami w obrębie narządów wewnętrznych oraz zaburzeniami krążenia, układu nerwowego i gruczołów wewnątrzwydzielniczych.

Masaż segmentarny – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami są natomiast takie dolegliwości Pacjentów jak: zakrzepy, krwawienia i krwotoki, gorączka, ostre zapalne i bakteryjne narządów oraz tkanek, wymagające zabiegu chirurgicznego, choroby nowotworowe, gruźlica.

Masaż segmentarny

Fizjoterapia / Masaż leczniczy /Fizjoprofilaktyka

Rodzaje fizjoterapii
Rodzaje fizjoterapii

Istnieje wiele skutecznych form terapii prowadzonej przez fizjoterapeutów. Poniżej zostały wymienione najpopularniejsze z nich: Manipulacja Powięzi (Fascial Manipulation) Forma fizjoterapii cechująca się ogromną skutecznością w leczeniu dolegliwości bólowych narządu ruchu….

 

5/5 - (na podstawie 3 ocen)