Centrum Fizjoterapii i Osteopatii, ul. Limanowskiego 15, Kraków

Rehabilitacja pourazowa.

Rehabilitacja pourazowa to jedna z naszych specjalności. Jest to proces przywracania Pacjentów do satysfakcjonującej sprawności ruchowej i aktywności fizycznej po przebytych urazach, złamaniach, skręceniach i uszkodzeniach ścięgien, mięśni, stawów oraz więzadeł. Nasz zespół składa się z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Żadne schorzenie nie jest nam straszne. Prowadzona przez nas rehabilitacja po urazach pomaga wyleczyć się i żyć bez ograniczeń i zmartwień o swoją kondycję. Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu. Znajdą nas Państwo w Krakowie!

ADRES

ul. Limanowskiego 15

30-551 Kraków

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 21:00

Jak wygląda program rehabilitacji?

Program rehabilitacji pourazowej jest zawsze dobierany indywidualnie do każdego pacjenta w zależności od stopnia urazu. Nie ma schorzenia, z jakim nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Plan terapeutyczny zakłada działania wielopłaszczyznowe, opiera się na szerokiej gamie technik manualnych oraz manipulacji tkankowo-powięziowych, które przyspieszają proces leczenia urazów, zapobiegają powstawaniu zrostów, poprawiają elastyczność i wytrzymałość tkanek oraz przywracają pełen, bezbolesny zakres ruchu rehabilitowanych narządów. Staramy się, aby skutkiem przebytej rehabilitacji po urazie była pełna sprawność schorowanej części ciała pacjenta.

Powrót do sprawności po kontuzji i urazie

Rehabilitacja pourazowa, którą prowadzimy w Krakowie, dedykowana jest Pacjentom zmagającym się z dolegliwościami po przebytych operacjach, wypadkach, urazach lub kontuzjach. W takiej sytuacji powinno się niezwłocznie, po wystąpieniu któregoś z wyżej wymienionych przypadków, udać do specjalisty, aby jak najszybciej zacząć rehabilitację pourazową. Dotkliwe dysfunkcje narządów ruchu są zazwyczaj konsekwencją złamań, skręceń, zwichnięć lub stłuczeń mięśni i stawów. Dzięki dobrze dobranym i właściwie rozplanowanym, przez naszych specjalistów, zabiegom fizjoterapeutycznym Pacjenci z urazem kręgosłupa, zerwaniem bądź nadwyrężeniem mięśni i więzadeł, skręceniem lub naderwaniem stawów, uszkodzeniem łąkotki, nadgarstków czy zwichnięciem rzepki wracają do pełni sprawności. Dla naszej firmy nie ma rzeczy niemożliwych. Dokładamy największych starań, aby każde schorzenie, z jakim przychodzi do nas pacjent, było zdiagnozowane profesjonalnie i wyleczone najskuteczniejszą metodą.

Skuteczna rehabilitacja

Skuteczna rehabilitacja pourazowa powinna być podjęta możliwie najwcześniej i opierać się na właściwie dobranym planie leczenia z uwzględnieniem aspektu psychofizycznego i motywacyjnego Pacjenta. Jej zadaniem jest uzyskanie szybkiego i trwałego efektu terapeutycznego.

Rehabilitacja pourazowa

Urazy kręgosłupa

Urazy kręgosłupa należą do najcięższych obrażeń narządów ruchu, z jakimi borykają się Pacjenci cierpiący na czasową bądź trwałą niepełnosprawność. Wysoko wykwalifikowani pracownicy naszej firmy pomagają chorym jak najsprawniej wyleczyć niepożądane dolegliwości. Są one zazwyczaj spowodowane wypadkami komunikacyjnymi, uszkodzeniami mechanicznymi, osteoporozą, chorobami nowotworowymi bądź powstają w wyniku ciężkich chorób neurologicznych. Nasi specjaliści rozpoczną rehabilitację pourazową możliwie szybko tak, aby skutki urazy można było wyeliminować całkowicie. Stłuczeniom i kontuzjom kręgosłupa towarzyszy bardzo uciążliwy ból uniemożliwiający utrzymanie właściwej postawy ciała. Z takimi kłopotliwymi objawami nie można zwlekać. Nasi specjaliści zajmą się każdym przypadkiem. Obniżenie sprawności fizycznej, porażenia nerwów i zaburzenia czucia odbierają Pacjentom możliwość pracy, z czym wiążą się inne nieprzyjemne skutki dorosłego życia. Pełne uczestniczenie w życiu społecznym oraz rodzinnym, również nie jest im dane, skutkując niejednokrotnie obniżeniem nastroju, a nawet depresją. Uszkodzenia, stłuczenia i urazy kręgosłupa ograniczają ruchomość i skutkują osłabieniem jego struktury mięśniowo-więzadłowej prowadząc do jego destabilizacji. Jeśli nie zadziała się wystarczająco szybko, skutki schorzeń kręgosłupa mogą być nieodwracalne. Rehabilitacją po urazie zajmujemy się zawodowo od lat, do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie i z zaangażowaniem, a nasza praca wykonywana jest profesjonalnie. Nie straszny nam żaden uraz kręgosłupa i jego skutki.

Złamania kości

Złamania kości uszkadzają otaczające je tkanki, naruszają struktury mięśniowo-powięziowe oraz deformują i destabilizują układ mięśniowo-stawowy Pacjenta uniemożliwiając mu sprawne poruszanie się oraz utrzymanie właściwej postawy ciała. Znając dokładnie wyżej wymienione skutki złamań kości, nasza kadra szybko diagnozuje i przygotowuje plan leczenia indywidualnie dopasowany do danego pacjenta. Wczesne rozpoczęcie rehabilitacji pourazowej i pooperacyjnej w złamaniach kości pomaga zapobiegać niebezpiecznym powikłaniom, jakimi są niewydolność krążeniowo-oddechowa, zakrzepowe zapalenie żył, zatory, zakrzepy, przemieszczenie odłamów kości, martwica czy trwałe stany zwyrodnieniowe. Zapobiegnięcie tym pooperacyjnym skutkom jest naszym priorytetem. Fizjoterapia manualna, manipulacja powięzi i drenaż limfatyczny uwalniają Pacjentów od bólu, przywracając ich narządom właściwe funkcje i ruchomość. Dokładnie dopasowany, przez naszych specjalistów plan leczenia daje możliwość szybkiego rozpoczęcia zdrowienia pacjenta. W procesie rehabilitacji bardzo istotnym elementem jest wprowadzenie ćwiczeń izometrycznych, oddechowych oraz wzmacniających, które pozwalają odbudować uszkodzonym strukturom ciała Pacjenta pełną siłę i równowagę stawowo-mięśniową. Rehabilitacja po urazach jest niezbędna do pełnego powrotu do zdrowia osoby chorej. Nasi specjaliści, biorąc pod uwagę wszystkie dostępne metody leczenia następujących po złamaniach kości schorzeń, dobierają najskuteczniejsze w danym przypadku rozwiązanie.

Urazy więzadłowe

Urazy więzadeł powodują silne dolegliwości bólowe i destabilizują układ kostno-stawowy upośledzając sprawność ruchową Pacjentów. Nasze Krakowskie Centrum Fizjoterapii tworzą wykwalifikowani specjaliści, którzy poradzą sobie z każdą rehabilitacją pourazową związaną z zerwaniem więzadeł. Zabiegi fizjoterapeutyczne uszkodzonych więzadeł mają na celu możliwie najszybsze przywrócenie ich funkcji, czyli właściwej siły, elastyczności i zakresu ruchu. Nasza kadra w ekspresowym tempie postawi diagnozę i zacznie proces leczenia. Terapie manualne, manipulacje stawów, powięzi i więzadeł oraz drenaż limfatyczny eliminują dolegliwości bólowe Pacjentów oraz przyspieszają proces rekonwalescencji. Rehabilitacja urazów więzadłowych dotyczy zarówno wczesnego okresu pourazowego, jak i leczenia pooperacyjnego, w sytuacji, gdy konieczna jest np. rekonstrukcja artroskopowa. Wszyscy nasi eksperci, stawiając diagnozę, biorą pod uwagę każde możliwe schorzenie, które występuje po urazie więzadeł. Istotnym elementem planu terapeutycznego są ćwiczenia izometryczne wzmacniające i stabilizujące struktury mięśniowo-stawowe otaczające rehabilitowane więzadło. Prowadząc rehabilitację po urazach, nasi specjaliści stawiają na pierwszym miejscu dobro pacjenta.

Urazy wielomiejscowe i wielonarządowe

W obu tych przypadkach podstawą do wyboru metody rehabilitacji jest trafna diagnoza oraz rodzaj urazu, jakiemu uległ Pacjent. W urazach wielonarządowych wczesna rehabilitacja pourazowa pozwala uniknąć bolesnych komplikacji, przewlekłych stanów zapalnych, trwałej utraty ważnych funkcji narządów wewnętrznych oraz stresu pourazowego. Wiedząc to, nasi specjaliści starają się jak najszybciej postawić diagnozę. Celem fizjoterapii jest przyspieszenie rekonwalescencji, niwelowanie objawów bólowych, napięć i przykurczy oraz jak najszybsza adaptacja Pacjenta do samodzielności. Właściwie dobrane, przez naszych fachowców, zabiegi manualne, masaże, treningi oddechowe, ćwiczenia wzmacniające układ powięziowy i mięśniowo-stawowy przywracają sprawność metaboliczną oraz właściwe funkcje organów jamy brzusznej i okalających je struktur ograniczając jednocześnie ryzyko powikłań związanych z leczeniem pourazowym. Nasza praca to przeprowadzenie profesjonalnej rehabilitacji po urazie. Dzięki naszej wysoko wyuczonej kadrze pracujemy sprawnie oraz z pełną wiedzą o schorzeniach po urazach wielomiejscowych i wielonarządowych.

Uszkodzenia narządów jamy brzusznej

Urazy narządów jamy brzusznej mają zazwyczaj rozległy charakter, co wynika z mocnych powiązań sieci strukturalnej i połączeń więzadłowo-powięziowych pomiędzy poszczególnymi organami. Fachowcy pracujący w naszej firmie posiadają pełne kwalifikacje do prowadzenia badań i przeprowadzania procesu leczenia uszkodzeń narządów jamy brzusznej. Fizjoterapia koncentruje się w pierwszej kolejności na przywróceniu prawidłowych funkcji przepony, która jest najważniejszym organem regulującym pracę całego zespołu narządów jamy brzusznej, decydującym o właściwym ciśnieniu, stopniu elastyczności tkanek i poziomie ich dotlenienia. Za pomocą rehabilitacji pourazowej, czyli technik manualnych, manipulacji powięziowych oraz drenażu limfatycznego, fizjoterapeuta niweluje zastoje żylne i limfatyczne, uwalnia napięcia tkanek śledziony, trzustki, wątroby, żołądka i jelit, aby przywrócić ich swobodne i prawidłowe funkcjonowanie, zapobiegając możliwości powstawania stanów zapalnych oraz przepuklin. Każdy rodzaj leczenia wprowadzany przez nasz zespół, zostaje skrupulatnie opisany pacjentowi, szczerość i otwartość jest dla nas priorytetem. Celem terapii jest przyspieszenie gojenia ran pozabiowych, odbudowa nadwyrężonych struktur ciała i przywrócenie sprawności czynnościowej organów wewnętrznych Pacjenta. Rehabilitację po urazie należy zacząć jak najszybciej, dlatego nasi specjaliści nie zwlekają z rozpoczęciem procesu leczenia. Działają skutecznie, dzięki czemu Pacjent nie musi się obawiać niepożądanych skutków schorzenia.

Uszkodzenia narządów klatki piersiowej

Urazy klatki piersiowej typu zmiażdżenia, zgniecenia czy złamania żeber wiążą się z licznymi powikłaniami m.in. bólami kręgosłupa piersiowego, mostka, żeber, infekcjami dróg oddechowych, niewydolnością krążenia obwodowego czy zaburzeniami funkcjonowania układu limfatycznego. Celem specjalistycznej rehabilitacji pourazowej jest działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe oraz przywrócenie prawidłowych funkcji uszkodzonym strukturom ciała Pacjenta. Każdy chory dostaje indywidualną diagnozę, według której nasi fachowcy będą prowadzić leczenie. Rehabilitacja służy zapobieganiu niewydolności oddechowej, powikłaniom zakrzepowym oraz przykurczom mięśniowo-stawowym, w czym niezwykle pomocne są techniki manualne, osteopatyczne oraz drenaż limfatyczno-powięziowy. Nasz fizjoterapeuta przeprowadza z Pacjentem rozbudowany trening oddechowy tak, aby przywrócić pełną ruchomość aparatu oddechowego i wszystkich otaczających go struktur mięśniowo-więzadłowych, a w szczególności przepony.

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Jesteśmy wykwalifikowaną kadrą fizjoterapeutów, którzy pragną pomagać. Rehabilitację po urazie prowadzamy ze szczególną ostrożnością. Ciało pacjenta jest w naszym centrum fizjoterapii świętością tak samo, jak cenimy sobie samopoczucie naszych Pacjentów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Osteopata problemy stomatologiczne

Monika Mól-Kovalczykowska

Osteopatia

Tola Wierzbik Fizjoterapia osteopatia Kraków

Tola Duczymińska

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Agnieszka Zaleska-Czapla Fizjoterapia / Osteopatia

Agnieszka Zaleska-Czapla

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Michał Moskwa osteopata / fizjoterapeuta

Michał Moskwa

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Fizjoterapia osteopatia Martyna Samek

Martyna Samek

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Michał Ciepała Osteopata Kraków

Michał Ciepała

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Stefan Kubit Dyplomowany Osteopata Kraków

Stefan Kubit

Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna

Joanna Siekańska fizjoterapia

Joanna Siekańska

Fizjoterapia / Terapia manualna

REHABILITACJA / OSTEOPATIA / FizjoterapiA

Złamanie Smitha – złamanie nadgarstka

Złamanie Smitha - złamanie nadgarstka

Złamania Smitha doznają osoby, które padając podpierają się grzbietową powierzchnią ręki. Kość promieniowa ulega złamaniu na podobnej wysokości jak w złamaniu Collesa. Odłam obwodowy przesunięty jest dogłowowo i w kierunku…

Złamanie kości promieniowej Essex-Lopresti

Złamanie kości promieniowej Essex-Lopresti

Jest to złamanie szyjki kości promieniowej, często ze złamaniem głowy kości promieniowej z równoczesnym zwichnięciem głowy kości łokciowej w stawie promieniowo-łokciowym dalszym. Przyczyną tego uszkodzenia jest najczęściej upadek na wyprostowaną…

Złamanie dalszego odcinka kości łokciowej

Złamanie dalszego odcinka kości łokciowej

Bezpośrednie uderzenie w dalszą 1/3 obwodową kości łokciowej lub rzadziej upadek na wyprostowaną rękę mogą doprowadzić do złamania na tej wysokości. Często złamanie współistnieje z rozerwaniem stawu promieniowo-łokciowego dalszego. Jest…

Złamanie kości łódeczkowatej nadgarstka

Złamanie kości łódeczkowatej nadgarstka

Częstą przyczyną złamania kości łódeczkowatej nadgarstka jest upadek na wyprostowaną rękę przy równoczesnej rotacji zewnętrznej przedramienia. Złamanie występuje na trzech różnych poziomach: Złamanie guzka jest złamaniem pozastawowym i najczęściej nie…

 

5/5 - (na podstawie 8 ocen)